Вівторок, 25 Червня, 2024

Через 5G провели першу хірургічну операцію на людині

Якщо стільниковий зв’язок останніх поколінь розвивав переважно онлайнові сервіси, то 5G обіцяє реформувати медицину. Китайські хірурги провели першу віддалену операцію на людині. Це наступний крок після завершення тестового випробування – у січні 2019 року вони випробували технологію на лабораторній тварині.

Операцію провели в ситуації, коли пацієнт знаходився на відстані понад 3000 кілометрів від хірургів. Суть втручання полягала в імплантації стимулювального пристрою у мозок хворого на Паркінсон. Хірурги знаходилися у Місті Санья, а хворий – у Пекіні.

Провести подібну операцію 5G дозволив завдяки тому, що затримка пересилання даних складає всього 2 мілісекунди – для людини це майже непомітно і здається миттєво. Інженери говорять, що така технологія надасть доступ до якісної медицини хворим із віддалених регіонів світу.

Наявні нині бездротові технології, разом з 4G, не дозволяють проводити віддалені хірургічні операції, оскільки у них затримка передачі даних становить близько 0,25 секунд і може збільшуватися до 2 секунд. Це дуже великий проміжок часу для такого завдання, як хірургічна операція, коли від смерті може відділяти одна мить. Тому сьогодні телеприсутність у хірургічній палаті означає, що віддалений хірург може лише консультувати і не бере участі у фактичному процесі.

Хірург Майкл Кранцфельдер із Технічного Університету Мюнхена каже, що віддалена операція з 5G схожа на віддалену операцію через дротове з’єднання. Лікарі можуть працювати перед моніторами з відчуттям, ніби вони знаходяться поруч з пацієнтом.

Кранцфельдер також каже, що 5G дозволяє пересилати великі обсяги даних, що відкриває можливість під’єднання більшої кількості медичних пристроїв для моніторингу пацієнта. Наявність такої розширеної інформації дозволить віддалено запрошувати медичних фахівців інших спеціальностей, яким не потрібно буде також особисто відвідувати операційну кімнату. «Різні спеціалісти, які не обов’язково знаходяться в одному місці, зможуть вперше співпрацювати разом», – говорить хірург.

Лікар також вважає, що 5G не лише підвищить якість та доступність хірургічних операцій. Зв’язок п’ятого покоління також знизить їхню вартість, хоча на перших стадіях ціна може дещо зрости. «Це може згодом здешевити хірургію. На початковій стадії вартість може зрости через ціну обладнання, – каже він. – Але це компенсується якістю медичного обслуговування».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися