Вівторок, 23 Липня, 2024

Як створити резервну копію та очистити ваш Mac

macOS може сповільнюватись з часом, оскільки ви додаєте файл за файлом і програму за програмою до вашої системи Apple. Після кількох років інтенсивного використання, ідея очищення вашого Mac і початку заново з чистого аркуша починає все більше і більше мати сенс. Скидання налаштувань вашого Mac також важливе, коли ви продаєте його або передаєте комусь іншому. Ви не хочете, щоб хтось інший заглядав у ваші файли або дані веб-перегляду, і скидання налаштувань зупинить це.

Як створити резервну копію macOS

Існує багато способів зробити це, тож виберіть той, який найкраще підходить вам. Ще краще, оберіть два: строго кажучи, ви завжди повинні мати кілька копій ваших найважливіших даних — інакше, якщо одна з ваших резервних копій вийде з ладу з будь-якої причини, ви залишитесь без страхувальної сітки. Тому створення певної комбінації хмарних і локальних резервних копій зазвичай є хорошою ідеєю.

iCloud тепер є стандартним варіантом резервного копіювання для macOS, хоча ви отримуєте лише 5 ГБ простору безкоштовно, тому, ймовірно, вам доведеться оновити підписку, щоб створити резервну копію всього вашого Mac: ціни починаються від $0.99 на місяць за 50 ГБ простору, і він покриває фотографії, відео та файли, збережені в ключових папках на macOS.

Можливо, ви вже налаштували iCloud, коли вперше отримали свій Mac і налаштували його. Щоб налаштувати або внести зміни після цього:

  • Відкрийте меню Apple в macOS.
  • Виберіть Системні налаштування (macOS Ventura або пізніше) або Системні уподобання, потім натисніть на ваше ім’я.
  • Виберіть iCloud.
  • Переконайтеся, що всі додатки, які ви хочете синхронізувати з iCloud, роблять це: натисніть Показати більше додатків (або Показати всі), щоб побачити повний список.

У верхній частині екрана ви можете побачити, скільки вашого простору в iCloud використовується і які типи файлів займають найбільше місця.

macOS також пропонує Time Machine, який створює резервні копії файлів на локальних накопичувачах, підключених через кабелі або по Wi-Fi: За замовчуванням, годинні резервні копії зберігаються протягом 24 годин, щоденні резервні копії — протягом минулого місяця, а щотижневі резервні копії — протягом місяців до цього. Щоб внести зміни до налаштувань, натисніть на значок Time Machine на панелі меню (він виглядає як дві стрілки з годинниковою стрілкою).

І iCloud, і Time Machine повинні створювати резервні копії всього важливого на вашому Mac, включаючи файли, збережені на робочому столі — просто переконайтеся, що ви використовуєте визначені папки на вашому Mac для фотографій, відео, документів та музики.

Вам не обов’язково використовувати Apple для резервного копіювання. Інструменти, такі як Google Drive і Dropbox, працюють так само, як iCloud, синхронізуючи певні папки з Інтернетом і оновлюючи зміни одразу після їх внесення.

Ці варіанти повинні забезпечити вам надійне резервне копіювання даних, але варто зробити повний аудит перед скиданням вашого Mac. Чи можуть усі ваші додатки бути знову встановлені з Інтернету? Чи всі ваші електронні листи, повідомлення та локальні медіатеки безпечно збережені в іншому місці? Чи всі файли знаходяться в папках, в яких вони повинні бути?

Як тільки ви переконаєтеся, що всі ваші дані збережені десь і можуть бути відновлені після очищення вашого Mac, ви готові до наступного кроку.

Як скинути macOS

З роками Apple поступово вдосконалювала процес скидання налаштувань вашого Mac, і, на щастя, зараз це простіше, ніж будь-коли: є навіть дружній інструмент Erase Assistant, який проведе вас через цей процес.

Протягом цього процесу вам буде показано підсумок даних, які ви видаляєте, і запитано ваш пароль Apple ID, щоб ви могли вийти з усіх відповідних додатків і служб (так, щоб цей Mac більше не був прив’язаний до вашого Apple ID).

Останнім екраном, який ви побачите, буде діалогове вікно з кнопкою «Erase All Content & Settings»: як тільки ви натиснете цю кнопку, повернення назад не буде. Ваш Mac буде безпечно очищений і перезапущений, і з’явиться екран налаштування, ніби ви налаштовуєте його вперше.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися