Субота, 2 Грудня, 2023

Чому борщу та дулі на Android та iPhone, швидше за все, не буде

Ідея отримати в смартфонах українські емоджі продовжує існувати в головах українців. Українські рекламники з агентства Hexagon Agency показали, як міг би виглядати український борщ, а також кілька інших емоджі української тематики.

У набір входить козак, булава, рушник, борщ, тризуб, традиційна вишита сорочка, борщ і дуля, які намалював Ян Захаров.

Hexagon Agency запропонувала створені емоджі на розгляд Unicode Emoji Subcommittee. Цей комітет визначає, які емоджі увійдуть в стандартний набір і стануть доступними на iOS, Android та інших платформах.

Проте не варто очікувати, що з’явиться можливість відправляти борщ своїм друзям в чатах. У Unicode цього року затвердили лише 31 емоджі – це чверть від минулорічної кількості (у 2021 затвердили 112 емоджі) та в 10 разів менше, ніж у 2020 році, згідно emojipedia.com.

Значне зменшення кількості затверджених емоджі у Unicode пояснюють тим, що їх уже надто багато. Коли вони лише починалися, було близько 700 концепцій, але зараз їх уже більше 3000. В комітеті кажуть, що потрібно переглядати критерії відбору та робити їх жорсткішими.

Про низьку імовірність появи українських емоджі на Android та iPhone стало відомо ще у березні 2022 року. Тоді Міністерство культури та інформполітики звернулися до консорціуму Unicode, щоб додати у стандартний набір смайликів кілька емодзі української тематики. Але серед затвердженого у цьому році набору емодзі їх немає. Петиція із відповідним закликом не набрала навіть 15 000 голосів за кілька місяців.

До речі, національний прапор – найпопулярніший емоджі в Україні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися