Вівторок, 28 Травня, 2024

Чому ми голосно розмовляємо по мобільному

Якщо хтось кричить у свій мобільний телефон в публічному місці, це може створювати незручності тим, хто його оточує. Але подібне часто відбувається автоматично, і ми навіть не усвідомлюємо цього. Науковці Адам Резерфорд і Ханна Фрай з’ясували, чому люди так поводяться.

Нещодавно британські вчені Адам Резерфорд і Ханна Фрай відповідали на питання слухачів радіопрограми BBC під назвою «Цікаві історії Резерфорда і Фрай», і Деніел Сарана з Нью-Джерсі, США саме запитав про те, чому люди голосно балакають по телефону.

«Мені нецікаво слухати про чуже особисте життя, – пише Сарана. – Сама думка про це була б неприйнятною для старшого покоління. Думаю, гучні розмови на публіці раніше вважали б за грубість».

Питання в техніці

Щоб відповісти на це питання, вчені порадили згадати про характерну особливість телефонів, які існували задовго до винаходу мобільних. Мова йде про «місцевий ефект»: той, хто телефонує, чує власний голос у динаміку, коли говорить. Завдяки цьому ефекту людина розуміє, що її чують, і тому підвищувати голос не потрібно. У дротових телефонів місцевий ефект передбачений для того, щоб офісні працівники не дуже шуміли.

Що ж сталося після появи мобільних – місцевий ефект зник? Як зазначає акустичний технолог Нік Закарі, це не так: існують міжнародні правила, що встановлюють рекомендований рівень гучності місцевого ефекту в мобільних телефонах.

Але проблема мобільних у тому, що їх можна переносити з місця на місце. По них люди розмовляють у найрізноманітніших місцях, і фіксований рівень гучності місцевого ефекту не завжди достатній при фоновому шумі. При цьому ми природним чином підвищуємо голос, щоб компенсувати рівень навколишнього шуму, – це ефект Ломбарда.

Як правило, ми орієнтуємося на найгучніший звук із тих, що ми чуємо, наприклад, на відбійний молоток на будівництві. Звідси і виникає таке явище, як чутні всім навколо розмови по мобільному.

Хороші манери по телефону

Телефони завжди викликали питання хороших манер. У вікторіанську епоху, коли телефони вперше з’явилися, йшли суперечки про те, чи може людина розмовляти по телефону без одягу. Або чи доречно вставати, коли розмовляєш по телефону з жінкою.

За матеріалами: BBC

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися