П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Чому відеодзвінки виснажують більше за особисті розмови: можлива причина

Останні тижні сотні мільйонів користувачів перейшли на відеозв’язок замість особистих зустрічей. Українці не виняток – вони стали в 5 разів більше користуватися відеодзвінками. Юзери цієї технології могли помітити, що бесіди по відео більш виснажують, ніж особисті переговори. Науковці знайшли можливе пояснення.video-call-cliq

Голова лабораторії Virtual Human Interaction Lab Університету Стенфорду Джеремі Бейленсон каже, що люди природно адаптовані до ретельнішого аналізу облич.

Коли ми бачимо велике обличчя співрозмовника на екрані комп’ютера, нам здається, ніби він знаходиться дуже близько. Це вмикає реакцію «бий або біжи» – стресовий стан для організму.

Проведений у 2003 році експеримент показав, що великі віртуальні обличчя змушують людей фізично здригатися та відхилятися. Під час особистої комунікації ми підсвідомо вибираємо комфортну відстань від інших. Але під час відеозв’язку це зробити неможливо, і відстань до співрозмовника визначається відстанню до монітора. Адже якщо відійти далі від монітору, колеги можуть подумати, що це ознака неуваги.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися