П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Директор інтернету придумав, як боротися з Facebook, Google та іншими – запустити власну соцмережу Solid

Один із розробників інтернету та голова консорціуму W3С, який стандартизує Павутину, Тім Бернерс-Лі розповів, як планує боротися з потужними техногігантами, такими як Facebook, Google та іншими, котрі диктують умови роботи в онлайні. Найголовніше – гіганти вимагають та постійно збирають про користувачів персональні дані, і Бернерс-Лі вважає, що це можна побороти за допомогою соцмережі Solid.

Бернерс-Лі створив стартап під назвою Inrupt, який буде опікуватися розвитком Solid. Сам розробник в інтерв’ю виданню Medium описує Solid як платформу, яка змінює наявну модель роботи в інтернеті. Вона надає користувачам вибір, де зберігати свою інформацію. Вона також дозволяє обмінюватися даними. Як каже автор, Solid відкриває неймовірні можливості для креативності, вирішення проблем та комерції.

Основна ідея моделі роботи Solid – зменшити централізацію в інтернеті. Дані користувачів знаходитимуться в контейнерах Solid Pod, доступ до яких можна контролювати. Додатки та сайти стають способом переглядати цю інформацію, тоді як нині Facebook, Twitter, Instagram та інші мають повний контроль над інформацією користувачів. Для користувача це виглядатиме як акаунт у «хмарі», даними з якого можна поділитися з іншими. Відмінність від наявних «хмар» у тому, що Solid Pod мають стати універсальними з підтримкою в усіх веб-додатках.

Бернерс-Лі говорить, що зараз головне завдання – популяризувати Solid та зробити проект комерційно привабливим. Саме цим будуть займатися співробітники Inrupt. Уже зараз компанія пропонує завантажити програмне забезпечення для створення Solid Pod та веде список інтернет-провайдерів, які пропонують таку послугу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися