Як не працювати й отримувати зарплату

Пошуковий гігант часто наймає команди висококваліфікованих спеціалістів для роботи над єдиним проектом. Але що відбувається, коли він завершений, і їхні таланти нікуди застосувати? Google продовжує утримувати таких людей у штаті, поки не з’явиться відповідна робота – аби тільки вони не пішли до конкурентів чи не заснували власний стартап.

За даними Business Insider, у компанії це називають «лавою запасних», як у спорті. Подібний підхід стосується не всіх працівників, а лише управлінців і кращих розробників. У такому підвішеному стані вони можуть перебувати кілька місяців, а то й років, весь цей час одержуючи зарплату фактично не за роботу, а за простій. Іноді таким працівникам у Google дають 12-24 місяців відпустки на те, щоб вони подумали, над чим би їм хотілось попрацювати.

У Google «лава запасних» вважається неформальною стратегією, хоча про неї мало хто знає. За словами колишнього керівника Google, ефективність полягає в тому, що «утримання таких людей обійдеться компанії дешевше, ніж якщо вони підуть і запустять новий Facebook». Крім того, коли компанії знадобляться таланти на реалізацію нових проектів, не доведеться шукати нових людей.

Деякі із «запасних» у підсумку повертаються до роботи над новими проектами Google. Перший старший віце-президент світового збуту і розвитку Омід Кордестани після тривалої відпустки отримав схожу посаду.

Інший ранній співробітник компанії Салар Камангар, який раніше очолював YouTube, зараз технічно є старшим віце-президентом з продуктів. Однак, за чутками, насправді він фактично є просто радником генерального директора Google Ларрі Пейджа. А Браян МакКліндон – фахівець, який раніше відповідав за Google Maps, – уже більше півроку не задіяний у проектах, тим не менш, досі числиться серед співробітників компанії.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я