Неділя, 16 Червня, 2024

Додаток для Apple Watch зможе полегшити жахи посттравматичного синдрому

Люди із посттравматичним синдромом, наприклад, військові, можуть полегшити свої страждання за допомогою додатку для годинника Apple Watch. Програма NightWare обіцяє, що вони почнуть краще спати. Використання цього додатку погодило Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

Для своєї роботи NightWare використовує датчики руху та пульсу, які вбудовані у Apple Watch. Так додаток визначає, що користувачеві сниться щось жахливе і змушує гаджет вібрувати відповідним чином.

Вібрація повинна перервати кошмар, але при цьому не розбудити користувача. Щоб підібрати такий режим вібрації алгоритми програми адаптуються до юзера. На це, кажуть розробники, потрібно близько 10 днів.

Вільно скачати NightWare з магазину додатків не вийде – програма доступна лише за рецептом лікаря. Також розробники підкреслюють, що використання цього додатку має відбуватися в комплексі з іншими методами терапії посттравматичного синдрому.

У FDA повідомили, що гарантії ефективності NightWare немає, але дослідження показали поліпшення якості сну у контрольній групі.

Погодження FDA дозволяє продавати продукт з маркуванням медичного пристрою. Однак потрібно пам’ятати, що погодження може бути у вигляді сертифікату другого класу, який видають, коли продукт не завдає шкоди здоров’ю. Власне, в 2018 році сертифікат такого класу отримали і Apple Watch.

Посттравматичний синдром – важкий психічний стан, який викликають якість жахливі для людини події. Часто цей синдром діагностують солдатам, для яких бойові дії не завершуються навіть тоді, коли вони вже вдома. За даними Департаменту ветеранів США, посттравматичний синдром отримали від 11% до 20% солдат, які брали участь у конфліктах в Афганістані та Іраку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися