Доступність свіжої кінопрем’єри на торентах підвищує касові збори

Боси мультимедійної індустрії не втомлюються скаржитися на те, що піратство шкодить їхнім прибуткам

Ще одне дослідження доводить, що піратство сприяє зростанню прибутків кіноіндустрії. При цьому науковці не вигадували якісь відірвані від реальності математичні моделі. Вони вивчили реальні показники касових зборів у США для кількох сотень кінофільмів під час періоду недоступності найбільшого тогочасного піратського сайту Pirate Bay. Окрім цього, науковці проаналізували статистику таких відомих торент-трекерів, як Rutracker та Rutor.

Боси мультимедійної індустрії не втомлюються скаржитися на те, що піратство шкодить їхнім прибуткам. При цьому вони наполягають, що кожен завантажений нелегальним чином фільм є прямими збитками, наче без піратства ця людина купила б квиток в кінотеатр чи ліцензійний диск.

Дослідження показують, що боси медійної індустрії помиляються. Любителі завантажувати піратський контент не купували б ліцензійний контент. Зате наявність піратських версій дозволяє пробудити інтерес потенційних глядачів до фільму та підштовхнути їх сходити в кінотеатр.

Якщо фільм опинився на торенті до офіційної прем’єри, касові збори знижуються на 11,04%. Але якщо піратська копія з’явилася незабаром після прем’єри кіноновинки в кінотеатрах, касові збори зростають на 3,01%. Експерти вважають, що піратська версія відіграє роль маркетингових матеріалів та дозволяє потенційним глядачам детальніше познайомитися з продуктом.

Автори дослідження кажуть, що босам кіноіндустрії не варто боротися з усім піратством. Їм потрібно приділяти особливу увагу витокам копій до прем’єр. В іншому випадку вони шкодять самі собі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я