Четвер, 30 Травня, 2024

Директор OpenAI, яка створила ChatGPT, хоче відсканувати очі всіх людей для заміни паролів

Сем Альтман, один із найвідоміших керівників технологічних компаній сучасності, хоче, щоб користувачі підписалися на ще одну з його компаній, Worldcoin. Ця його компанія зосереджена на програмі верифікації World ID, яка пропонує авторизуватися на сайтах і підтверджувати свою особистість за допомогою своїх очей.

Хоча дослідники безпеки нагадують, що біометричні засоби автентифікації ненадійні (згадайте, як вдалося скопіювати по фотографіям відбитки пальців Міністр оборони Німеччини Урсули Лейєн чи як розблокування обличчям FaceID в iPhone обійшли за допомогою маски), така форма автентифікації є дуже зручною. Настільки зручною, що біометричну ідентифікацію називають однією з причин залежності від смартфонів.

Раніше стартап Worldcoin та його засновник Сем Альтман обіцяли зменшити глобальну бідність, надавши кожному жителю планети гроші за його очі. Проте ця ідея провалилася – користувачі, які продали свої очі за криптовалюту, скаржаться, що їх ошукали.

Новозапущена ініціатива World ID базується на ідеї Worldcoin зібрати відбитки очей користувачів. Але тепер не в обмін на криптовалюту, а для підтвердження своєї особистості.

World ID Verification працює за допомогою пристрою під назвою The Orb, який фіксує зображення райдужної оболонки ока користувача та використовує цей знімок для підтвердження особи користувача.

За словами Альтмана, розпізнавання райдужної оболонки ока є однією з найбільш безпечних і надійних форм біометричної ідентифікації. Проте згадайте, що Apple також усіляко розписує безпечність FaceID, але її хакнули менше, ніж за 120 секунд.

Альтман, вважає, що Worldcoin має потенціал революціонізувати глобальну фінансову систему, зробивши її більш доступною та справедливою. Він також вважає, що технологія, яка лежить в основі Worldcoin, може бути застосована в інших сферах, таких як голосування та охорона здоров’я.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися