Дженніфер у раю

Одна фотографія з відпустки, яку оброблювали тисячі разів на тисячах комп’ютерів, навчила світ творити неймовірні речі зі знімками. Зображення жінки на пляжі Бора-Бора стало першим, яке обробили у фоторедакторі Photoshop. Воно стало початком нової ери, коли складне програмне забезпечення для роботи з цифровими знімками, яке було по кишені лише великим кіностудіям, стало доступним кожному.

«Дженніфер у раю» – перше «відфотошоплене» фото

Сам знімок жінки на пляжі зробили у 1987 році, і його автором є Джон Кнол – розробник відомої кожному програми Photoshop. На ній зображена його тодішня подруга Дженніфер, яка топлес засмагає на пляжі Бора-Бора та дивиться на острів Топуа.

У той час молода пара працювала разом на студії спецефектів Industrial Light & Magic, яка належала кінокомпанії Lucasfilm. У відпустку вони поїхали після закінчення роботи над фільмом «Хто підставив кролика Роджера».

«Це був магічний час для нас, – згадує Дженніфер. – Мій чоловік згодом того дня освідчився мені. Мабуть, одразу після того, як зробив фотографію». Сам Кнол назвав знімок «Дженніфер у раю».

Початок Photoshop

Під час роботи в Industrial Light & Magic Кнол використовував останні версії програмного та апаратного забезпечення. Одним з таких був комп’ютер Pixar Image Computer – один з перших, який, враховуючи тогочасну низьку обчислювальну здатність машин, міг маніпулювати фотографіями.

«Я думав, це приголомшливо, – згадує той час Кнол. – Той факт, що ви могли взяти знімок на плівці, відсканувати його та перетворити на купку байтів, з якими потім можна маніпулювати на власний розсуд. А по закінченні можна їх знову перевести на плівку. Це означало, що ваші можливості необмежені».

Машина Pixar коштувала того часу сотні тисяч доларів, а її програмне забезпечення було настільки складним, що вимагало спеціального оператора. Однак брат Джона Томас Кнол тоді готувався до захисту докторської роботи в галузі комп’ютерного бачення в Університеті Мічигану та розробив подібне ПЗ, яке потребувало значно дешевшого комп’ютера на кшталт Macintosh Plus. Цей ПК коштував у 1986 році $2599, мав 1 МБ оперативної пам’яті та процесор на 8 МГц.

Кнол почав прохати брата продовжити розвивати свою програму. «Це було спочатку як хобі, – каже він. – Проте я прохав його додати нових функцій». І згодом вони отримали програму, яку вже можна було назвати продуктом і продати її. Однак продажам заважала одна проблема: у той час було мало цифрових фотографій, і тому важко було продемонструвати потужність нового програмного забезпечення.

Фотографія Дженніфер

Одного разу під час візиту до друзів у лабораторію Apple Advanced Technology Group Кнол скористався наявним у них сканером. Це не було заплановано, тому при ньому виявився лише один знімок розміром 10х15 його жінки на Таїті. Ось так «Дженніфер у раю» стала першим кольоровим знімком, який використовували для демонстрації можливостей програми, котру Кнол назвав Photoshop.

«Це було гарне зображення для демонстрацій, – згадує Кнол. – На нього було приємно дивитися, і з ним можна було багато чого зробити в технічному плані». Кнол часто залишав копію фоторедактора та цього знімка в різних компаніях, до яких він заходив продемонструвати своє ПЗ. На честь річниці Photoshop він повторив свою демонстрацію з тією ж фотографією:

Сама Дженніфер ставиться позитивно до того, що вона відкрила дорогу масовому редагуванню фотографій. «Краса в тому, що люди можуть брати речі та робити з ними все, що вони забажають», – каже вона.

За матеріалами: Guardian

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я