Як дізнатись місцезнаходження відправника електронного листа

Спеціалісти з кібербезпеки радять не відкривати пошту та вкладення, якщо вони надійшли від незнайомих адресатів. Однак за потреби можна дізнатись більше про відправника кореспонденції. Це дасть змогу обґрунтовано сказати, звідки надійшов лист.

Для того щоб з’ясувати, звідки надійшла кореспонденція, її необхідно завантажити на комп’ютер. Для цього в поштовому клієнті збережіть листа у вигляді окремого файлу. Якщо ви користуєтесь поштою через веб-інтерфейс, тоді подібну операцію також можна виконати:

Відкрийте збережений файл у будь-якому текстовому редакторі та знайдіть там рядок Received: from. За ним буде йти IP-адреса відправника:

Збережіть цю адресу в буфері обміну та відкрийте у браузері сервіс із визначення маршруту листа за IP його відправника. У ньому введіть збережену IP-адресу та натисніть кнопку Host Trace. Система проведе зворотний пошук та покаже, через які сервери пройшов лист, а також який шлях у милях він подолав.

Завдяки цьому можна отримати приблизне уявлення про те, з якого регіону планети надійшла кореспонденція.

Щоб точніше дізнатися, хто міг відправити листа, варто скористатися соціальними мережами. Наприклад, Facebook користується понад мільярд осіб, і є велика ймовірність того, що там є відправник пошти. Для спрощення пошуків можна скористатись одним із сервісів, які автоматично сканують десятки соцмереж.

1 коментар

Comments are closed.