Четвер, 30 Травня, 2024

Facebook може стати сухуватим і нудним

Користувачі найбільшої у світі соцмережі Facebook стали рідше розміщувати власний контент, обмежуючись коментарями до чужих заміток. У третьому кварталі 2015 лише 34% користувачів соцмережі оновлювали статус і 37% ділилися власними фотографіями, порівняно з 50% і 59% відповідно в аналогічному кварталі минулого року.

Тим часом 65% респондентів щодня заходили на свою сторінку в першому півріччі, проте їхня діяльність обмежувалася переглядом чужих сторінок і роздаванням лайків.

Проведене раніше опитування Pew Research Center показало, що з 2010 по 2013 роки відсоток користувачів, які оновлюють статуси щодня, знизився з 14% до 10%, а частка тих, хто робить це кожні кілька тижнів, впала з 61% до 47%.

Відсоток користувачів, які оновлюють свій статус (сірий колір) та завантажують фотографії (синій колір)

Аналітики попереджають, що це може бути сигналом майбутніх проблем, але представники компанії заперечують це. Хоча в поточному році Facebook почав розміщувати різні нагадування, які можуть викликати інтерес і стати приводом для обговорення: свята, ігри спортивних команд, вихід нових епізодів телесеріалів тощо. Такі нагадування проводяться в тестовому режимі і поки дають «відмінні результати», зазначив представник Facebook, відмовившись повідомити подробиці.

Аналітики відзначають недостатній обсяг даних про активність користувачів. Опублікований щоквартально показник залученості  показує лише частку користувачів, які щодня заходять на свої сторінки, проте не відображає те, чим вони займаються.

Кілька років тому Facebook наводив більш детальну статистику, але припинив таку практику після виходу на публічні торги акціями у 2012 році. Так, наприклад, станом на серпень 2011 року в середньому користувачі розміщували 90 одиниць контенту на місяць, разом з поновленням статусів, фотоальбомів.

Минулого тижня представники компанії зазначили, що у 2014 році учасники соцмережі розмістили 50 млрд «одиниць контенту», взятого з інших ресурсів, що відповідає приблизно трьом одиницям в розрахунку на користувача на місяць.

Як підкреслюють експерти, поки зниження активності в плані створення користувачами власного контенту не є великою проблемою для соцмережі, що одержує основну виручку від показу рекламних повідомлень. Однак у більш довгостроковій перспективі, якщо така тенденція збережеться, «Facebook може здатися сухуватим і нудним», сказав аналітик GlobalWebIndex Джейсон Мендер.

За матеріалами: Інтерфакс, Wall Street Journal, GlobalWebIndex

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися