П’ятниця, 21 Червня, 2024

Facebook почав шифрувати посилання, щоб продовжити стежити за користувачами

Facebook почав використовувати іншу схему формування URL-адрес для посилань на сайти. Так соцмережа бореться із сучасними браузерами, такими як Firefox або Brave. Вони запровадили технологію очищення URL-адрес, щоб покращити конфіденційність і запобігти відстеженню користувачів.

Деякі сайти, зокрема Facebook, додають до веб-адреси додаткові параметри, щоб відстежувати переходи на сторінки. Mozilla запровадила у Firefox 102 технологію очищення URL-адрес від цих параметрів. Firefox автоматично видаляє параметри відстеження з веб-адрес в режимі приватного перегляду або коли встановлено строгий режим перегляду сторінок. Браузер Brave Browser також видаляє відомі параметри відстеження з веб-адрес.

Обидва веб-браузери використовують списки відомих параметрів відстеження. Списки потрібно оновлювати щоразу, коли сайти змінюють параметри відстеження.

Facebook міг би просто змінити схему параметрів відстеження, але це було б тимчасовим рішенням. Тому Facebook перейшла на шифрування веб-адрес для продовження відстеження користувачів.

Розпізнати шифроване посилання на Facebook досить просто, воно виглядає як https://www.facebook.com/userundefined/posts/pfbid0RjTS7KpBAGt9FHp5vCNmRJsnmBudyqRsPC7ovp8sh2EWFxve1Mk2HaGTKoRSuVKpl?__cft__[0]=AZXT7WeYMEs7icO80N5ynjE2WpFuQK61pIv4kMN-dnAz27-UrYqrkv52_hQlS_TuPd8dGUNLawATILFs55sMUJvH7SFRqb_WcD6CCOX_zYdsebOW0TWyJ9gT2vxBJPZiAaEaac_zQBShE-UEJfatT-JMQT5-bvmrLz7NlgwSeL6fGKH9oY9uepTio0BHyCmoY1A&__tn__=%2CO%2CP-R.

В такому форматі потрібна частина URL-адреси та параметри відстеження злиті в одне ціле і браузери не може виконати очищення від параметрів відстеження.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися