П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Китайці використовують шпалери Steam, щоб обмінюватися контентом для дорослих

На платформі комп’ютерних ігор Steam в топ-20 входить незвичний додаток – додаток шпалер Wallpaper Engine. Це цікава програма, що дозволяє встановлювати анімовані інтерактивні шпалери на екран свого комп’ютера. Однак популярність цієї програми може пояснюватися китайськими геймерами, які перетворили Wallpaper Engine на канал обміну контентом для дорослих.

Понад 200 000 оглядів Wallpaper Engine з 2016 по 2022 рік написані китайською мовою. І майже всі ці огляди говорять про одне: порно. Або, точніше, про використання програмного забезпечення як хмарного накопичувача та відеоплеєра для обміну контентом для дорослих.

Онлайн-порно в Китаї заборонено, тож людям доводиться проявляти креативність, щоб отримати до нього доступ. Steam — одна з небагатьох популярних глобальних платформ, які все ще доступні в країні. При цьому вона має міжнародні високошвидкісні сервери та велику спільноту користувачів.

За оцінками MIT Technology Review, китайські користувачі зараз становлять щонайменше 40% глобальної бази користувачів Wallpaper Engine.

Минулого року користувачам у Китаї раптово знадобилося використовувати служби VPN для доступу до певних служб Steam. Як показують відгуки, тепер вони побоюються, що незабаром цю платформу можуть взагалі заблокувати.

Wallpaper Engine, розроблений програмістами із Німеччини вперше з’явився у Steam у жовтні 2016 року. Більшість шпалер, надісланих користувачами в базу цієї програми, нешкідливі: персонажі аніме, міста кіберпанку, пейзажі та постери до фільмів.

Але також неважко знайти контент для дорослих: близько 7,5% із понад 1,6 мільйона внесків мають позначку «для дорослих». Це часто оголені аніме-персонажі в непристойних позах і сексуальних позах, а іноді порнографічні фотографії та відео реальних людей.

«Це було принаймні два-три роки тому, коли це стало вірусним, — каже Чжоу, китайський геймер із Пекіна. – Я був збентежений, чому це завжди в рейтингу 10 найпопулярніших ігор. Людям так часто подобалося міняти шпалери?».

Цуй Цзяньї, китайський письменник і журналіст, написав про це явище в 2020 році після того, як побачив, що хтось згадав про нього в соціальних мережах. Будучи гравцем і користувачем Steam, він завантажив Wallpaper Engine і протестував його. Там він знайшов порно, хентай-аніме, меми Дональда Трампа і навіть піратські копії голлівудських фільмів, як-от Джокер. Його стаття в китайських ЗМІ допомогла привернути увагу тих, хто ще не знав цієї таємниці.

Розробники Wallpaper Engine, які тримаються відносно анонімно в інтернеті, ймовірно, знають, як їх програмне забезпечення використовується за тисячі миль.

Коли Крістіан Скутта, один із головних розробників, був запрошений до Китаю в 2019 році, китайські ЗМІ запитали, що він думає про те, що його додаток використовувався для перегляду певних типів відео.

«Що в цьому поганого? Wallpaper Engine — це лише фреймворк. Незалежно від того, що ви туди завантажуєте — навіть ці божевільні відео — я не думаю, що є якась проблема», — цитує Скутту китайське видання Xiaoheihe, після того як він посміявся над запитанням. Ні розробники, ні Steam не відповіли на запити  про коментарі.

Відсутність доступу до порно в Китаї

Порівняно з такими країнами, як Сполучені Штати, де порнографічні веб-сайти легальні та їх легко знайти, Китай дотримується набагато жорсткішої позиції. Більшість веб-сайтів для дорослих заборонено, і такий контент також регулярно видаляється з соціальних мереж, хмарних дисків та всіх інших онлайн-сервісів.

Крім того, завантаження або репост порно може вважатися злочином. У 2016 році засновник китайського відеоплеєра QVOD був засуджений до трьох з половиною років ув’язнення за те, що компанія дозволила програмному забезпеченню стати популярним центром розповсюдження порно відео. Ще за останні два роки китайські користувачі потрапляли у в’язницю на шість-вісім місяців просто за репост порно в Twitter.

«Споживання еротичного контенту є основною потребою, — каже Цуй. – Якщо немає законних порносайтів, то люди будуть споживати його всюди, де зможуть. Не кожен у Китаї може дозволити собі витрачати багато на послуги VPN, тому їм доводиться шукати платформи, які не повністю заблоковані, як-от Steam».

Насправді Steam зараз знаходиться в унікальній ситуації. «Вона стала однією з небагатьох платформ у Китаї, де вона як би працює в сірій зоні, — каже Даніель Ахмад, старший ігровий аналітик Niko Partners у Великобританії. Відповідно до суворих правил Китаю щодо публікації ігор, Steam потрібно було давно заборонити. – Але чомусь воно все ще існує».

Оскільки майже всі міжнародні соціальні медіа-платформи зараз недоступні в Китаї, Steam став єдиним місцем, де деякі китайці, принаймні геймери, можуть безпосередньо спілкуватися з закордонними користувачами.

Багато користувачів Steam хвилюються, що цей дорогоцінний рай влада може заблокувати будь-якого дня. З 2021 року служби VPN потрібні для доступу до деяких сервісів, як-от перегляд і покупка ігор, тоді як інші функції, як-от завантаження та гра в ігри, залишаються необмеженими.

Серед китайських користувачів також існує страх, що одного дня Steam або самі розробники виступлять проти такого використання програмного забезпечення. Китайські користувачі Wallpaper Engine відзначають, що контент регулярно видаляється, імовірно модераторами.

В одному огляді Steam, який підтримали понад 1800 користувачів, автор поділився своїм досвідом завантаження еротичного вмісту та постійного стикання з видаленням вмісту та призупиненням облікового запису.

До речі, цензура в Китаї змушує жителів згадувати “марсіанську” мову. А ще китайці платили до $77, щоб спілкуватися без цензури.

За матеріалами: MIT Technology Review

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися