П’ятниця, 24 Травня, 2024

ФБР хакнуло хакерів, які хакнули найбільший трубопровід країни та забрало більшу частину викупу

Кілька тижнів назад у США сталася надзвичайна ситуація – найбільший паливний трубопровід країни Colonial Pipeline зупинив свою роботу через атаку вимагачів. Керівництво установи погодилося заплатити викуп хакерам для швидкого відновлення доступу до файлів та запуску трубопроводу. Днями стало відомо, що ФБР хакнуло цих хакерів та забрало майже усі виплачені гроші.

gettyimages_1232803321

Власник трубопроводу компанія Colonial Pipeline Co заплатила викуп у розмірі 75 Bitcoin, що за поточним курсом складає близько $4,3 млн. Гроші надійшли на вказаний гаманець 27 травня і залишалися там до 7 червня.

Агентам ФБР вдалося зламати гаманець угрупування DarkSide і перевести з нього 63,7 Bitcoin, що складає приблизно $2,26 млн.

Як саме силовому відомству вдалося отримати доступ до цього гаманця поки не розкривається. Відомо, що таку операцію санкціонував суд Сан-Франциско. Сам гаманець начебто перебував у північному регіоні Каліфорнії.

ФБР відстежувало понад 100 варіантів вимагачів. DarkSide атакувала щонайменше 90 компаній з США, включаючи виробників та медичні заклади.

Повернення грошей Bitcoin є досить рідкісною подією, однак правоохоронці набираються досвіду в цьому завдяки зростанню популярності вимагачів.

Засновник фірми Elliptic з трекінгу криптовалют Том Робінсон сказав, що гаманець Bitcoin, з якого ФБР переслало гроші, мав 69,6 Bitcoin. Робінсон пояснює, що повернути вдалося лише 63,7 Bitcoin тому, що решта була передана спільникам DarkSide, які здійснили початковий хакінг трубопроводу Colonial.

Робінсон вважає, що владі США вдалося захопити і решту викупу, однак про це просто не повідомили.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися