П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Філіп Ковалевський, засновник «Майстерні дивних світильників»

«МТС Україна» запустила міні-проект  про мешканців столиці, які досягли успіху, займаються тим, що їм подобається, і живуть за принципом «Ти можеш більше!». Матеріали з’являтимуться на TechToday у рубриці «Люди», а також на сторінці «МТС Україна» в соцмережах.

Як фахівець із торгівлі цінними паперами став виробником дизайнерських світильників? Засновник «Майстерні дивних світильників» Філіп Ковалевський розповідає власну історію успіху.

У мене в школі був приятель, який планував відкрити власну справу. Я, навпаки, був упевнений, що хочу працювати у великій компанії. Це було для мене ознакою стабільності. Свідомо вирішив навчатися в КПІ на факультеті менеджменту та маркетингу та вивчати економіку. Після закінчення університету я працював більше 10 років фахівцем з торгівлі цінними паперами.

Згодом я все частіше думав, що не відчуваю ніякої користі і визнання у своїй професії. Робота перетворилась на вирій щоквартальних звітів і бюрократії. Тому я звільнився і вирішив відпочити.

Розпочавши ремонт вдома, я зіткнувся з проблемою: ніяк не міг знайти декоративні дизайнерські світильники. Я шукав у багатьох магазинах, через інтернет, а потім зрозумів, що їх практично не виробляють в Україні. Окрім того, я не знайшов доступних матеріалів для самостійної збірки. Чоловік повинен вміти легко відпиляти трубу, прикрутити шуруп. І зібрати люстру. Але, окрім отриманих знань у школі на уроках фізики, здорового глузду і обслуговування власних домашніх приладів, у мене не було жодного досвіду. Я вирішив, що буду цим займатися і продавати комплектуючі частини для збірки.

Концепція проекту «Майстерня дивних світильників» полягає у створенні нових ідей для декоративного освітлення з не призначених для цього предметів: посуду, музичних інструментів, чавунних труб, одягу. За два роки існування майстерня стала сімейним бізнесом, у якому працює моя дружина і батько. У нас немає прописаних посад і трудових записів. Я виступаю як ідеолог, адміністратор, керівник й інженер. Я сам створив сайт і сторінки у соціальних мережах. У мене з’явився вільний графік роботи, є час для подорожей, і мені не потрібно перед кимось звітувати.

 

У майстерні ми не тільки збираємо нові світильники з різних предметів. Ми продаємо матеріали ресторанам, компаніям або приватним майстрам для самостійної збірки. Іноді клієнт приходить із готовим дизайном, іноді ми пропонуємо свої ідеї. Звичайно, потрібно запропонувати не тільки зовнішній вигляд світильника, а й перевірити практичність предмета. Наші дизайнерські світильники можна побачити в ресторані Montecchi Capuleti, гастробарі LITRA SEMA, винному магазині OK Wine. Ми також робили люстру і встановили освітлення для Міського свята їжі.

У групах в соціальних мережа я намагаюся просувати людей, які самостійно починають майструвати лампи. Дуже часто ми відправляємо до них клієнтів. Це те соціальне навантаження, яке мені подобається. Іноді варто братися не тільки за фінансово вигідні проекти, а просто сприяти і допомагати своїм колегам.

Для мене найприємніше в роботі — вдячність і визнання. Коли ти випадково зустрічаєш замовника через рік, а він каже тобі: «Дякую! Ваші світильники — класна річ».

Людина зі здоровим глуздом може знайти безліч напрямків для розвитку, де вона відчує себе комфортно і може заробляти.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися