Геймер 20 років не вимикав ігрову приставку

Японський геймер під ніком Wanikun розповів, що змусив свою приставку Nintendo Super Famicom безперервно працювати протягом 20 років. Він побоювався втратити прогрес у грі і вибрав такий незвичний варіант.

Японець стверджує у Twitter, що востаннє він вимикав приставку 180000 годин тому – це приблизно 7500 днів. І всі ці дні на приставці було запущено перше покоління гри Umihara Kawase, прогрес у якій геймер боїться втратити. «Якщо я вимкну живлення, я втрачу всі збережені дані. Напевно», – каже він.

Побоювання японського геймера цілком реалістичні – картриджі для приставок SNES були обладнані батарейками, які дозволяли зберігати прогрес. Але за 20 років маленький акумулятор у картриджі вже міг зіпсуватися.

Гра Umihara Kawase вийшла у 1994 році і є боковим ранером із реалістичною фізикою – саме останнє зробило її популярною. Головним героєм забавки є 19-річна японська школярка, яка потрапила у світ морських тварин-мутантів.

Консоль SNES вийшла у 1990 році і є 16-розрядною ігровою приставкою. У Японії вона відома під назвою Super Famicom, що є скороченням від Super Family Computer. У Південній Кореї вона називалася Super Comboy і поширювалася Hyundai Electronics. Хоча всі перелічені версії консолі однакові, регіональне блокування робить картриджі з різних країн несумісними. Завдяки додатковим чіпам, які вбудовувалися в картридж гри, консоль залишалася конкурентоспроможною на ринку навіть після виходу наступного покоління ігрових приставок. Це одна з причин, чому вона стала найбільш популярною за продажами серед 16-бітних приставок.