Четвер, 13 Червня, 2024

Як українські електробайки стали тихими винищувачами танків

Українcькі військові створили нову мобільну зброю проти танків, з якою вони можуть підібратися до ворога тихо та швидко. Це електромотоцикли, оснащені протитанковими комплексами NLAW. Виробники цих мотоциклів – українські компанії.

Українська компанія з виробництва електромотоциклів Delfast бачила, як її електромотоцикли використовують для виконання різноманітних завдань, таких як досягнення у Книзі рекордів Гіннеса та оснащення мексиканської поліції. Але їх останнє використання є, мабуть, найважливішою місією: допомогти українським солдатам завдавати удари російським військам.

Електричні мотоцикли, які мають функціональні педалі, мають запас ходу близько 320 км. Вони також мають достатню швидкість і потужність, щоб межувати з територією електричних мотоциклів для пересічної місцевості.

При максимальній потужності байки можуть розвивати швидкість до 80 км/год. Їхня довгохідна підвіска та здатність переносити важкі вантажі зробили їх особливо корисними для навігації по лісистих стежках або коли стежок не існує.

Мотоцикли українських захисників модифікували для перевезення ракет NLAW або легкої протиброньової зброї наступного покоління. Такі ракети призначені для транспортування людиною, але зброю вагою 12,5 кг  набагато легше переміщати на великі відстані, встановивши на задній частині електромотоцикла.

Така переносна протитанкова зброя змінює правила гри в боротьбі України. На відкритій місцевості потрапити на позицію для вогню з NLAW або подібної ракети Javelin неймовірно ризиковано. Оператор ризикує постраждати від головної гармати або великокаліберних кулеметів.

Використання потужного, швидкого та безшумного мотоцикла при під’їзді до вогневої позиції може значно зменшити ризики для українських солдатів та покращити перспективи успіху.

Насправді, українські війська вже використовують декілька типів легких електромобілів у творчому потенціалі, щоб допомогти відбити вторгнення російських військ.

Інша українська компанія, ELEEK, також поставила збройним силам безшумні потужні електромотоцикли для використання на полі бою. Її транспорт адаптований для використання снайперськими групами.

Вони пропонують такі ж переваги, як і електромотоцикли з NLAW, оскільки вони допомагають українським солдатам спокійно досягти вогневої позиції за менший час, ніж пішки.

Електричні мотоцикли та велосипеди швидко стають звичайним інструментом, який використовують військові по всьому світу.

Ще у 2018 році збройні сили Норвегії почали тестувати електровелосипеди з товстими шинами в прикордонних патрулях. У 2020 році Сили оборони Нової Зеландії також виконували патрулювання на електричних велосипедах UBCO.

Кілька підрозділів спеціального призначення в Європі та на Близькому Сході також випробували потужні електричні гірські велосипеди для використання в польових умовах, а десантники навіть скидали електричні гірські велосипеди на поле бою.

За матеріалами: Electrek

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися