Вівторок, 23 Квітня, 2024

Головний конкурент Android міг брехати про 50 млн користувачів

Операційну систему Cyanogen OS від компанії Cyanogen багато хто вважав кандидатом на третю у світі глобальну ОС. У неї активно інвестували, зокрема, Microsoft, яка хотіла таким чином «вбити» Android після провалу Windows Phone. Отримуючи ресурси від інвесторів, Cyanogen почала завойовувати мобільний ринок. За словами розробників Cyanogen OS, ця ОС мала вже 50 млн користувачів – більше, ніж у Windows Phone. Але може виявитися, що ця цифра була брехнею.

На початку 2015 року виконавчий директор Cyanogen Кірк МакМастер сказав інвесторам, що кількість користувачів, яких компанія змогла відстежити, становить 25 млн осіб. При цьому у Cyanogen вважали, що це лише половина від загальної кількості – частина з них вимкнула трекінг. Тому в маркетингових матеріалах Cyanogen часто використовувалася цифра в 50 млн користувачів.

Журналісти The Information отримали від співробітників Cyanogen документи, в яких ті розповідали, що їм незручно працювати з названими МакМастером цифрами. Вони також сказали, що в методиці підрахунків Cyanogen є помилка. Також вони повідомили, що досліджень кількості користувачів не проводилися.

Співробітники Cyanogen заявляють, що мова, найімовірніше, йде про 10% від заявлених спочатку 25 млн користувачів, які відстежуються. Співзасновник Cyanogen Стів Кондік говорить, що компанія ніколи не брехала інвесторам, хоча допускає, що завищені цифри могли з’явитися в маркетингових цілях. Він визнав, що спочатку CyanogenMod не була впевнена в кількості користувачів, оскільки проект не мав хороших механізмів для відстеження.

Хай там як, а Cyanogen Inc. не витримала конкуренції з Android. Навесні минулого року компанія залучила на розвиток $80 млн – тоді її вартість оцінювалася в $1 млрд. Зараз рішення Cyanogen використовуються на гаджетах виробників Yu, ZUK, Wileyfox, BQ і Smartfren. Але тепер компанія Cyanogen віддаляється від розробки операційної системи на користь створення додатків. Це вже призвело до скорочення штату: звільнять приблизно 30 зі 136 осіб. Тобто, чисельність персоналу Cyanogen Inc. зменшиться на 20%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися