П’ятниця, 12 Липня, 2024

Google Фото може надмірно знижувати якість знімків для стимуляції переходу на платні акаунти

Юзерам сервісу Google Фото (Google Photos), які хочуть мати свої фотографії у високій якості, варто зберігати їх локально на microSD або переходити на платний акаунт. Google Photos почав розсилати повідомлення, в якому наочно показує, що режим високої якості виглядає як режим низької якості. Якщо ця демонстраційна картинка не маркетингове перебільшення, Google Photos надмірно знижує якість знімків.

Сервіс Google Фото вбудований у кожен Android і тривалий час він пропонував лайфхак – вивантажені знімки у високій роздільній здатності не враховувалися в загальний доступний дисковий простір акаунту. Однак з 1 червня 2021 року він буде враховувати кожен байт.

В 2015 році автор Google Photos Аніл Сабхарвал пообіцяв, що вивантажені в режимі високої якості (High Quality) фотографії матимуть майже ідентичний візуальний вигляд порівняно з їхніми оригіналами.

Днями Google Photos розіслав юзерам рекламний лист, в якому розхвалював переваги платного акаунту Google One. Також в ньому містилася секція, в якій пропонувалося перейти з режиму High Quality на режим оригінальної якості Original Quality, щоб не стикнутися з несподіваними наслідками.

«Фотографії у оригінальній якості зберігають найбільше деталей і дозволяють наближувати, обрізати та друкувати фотографії з меншою пікселізацією», – йдеться в листі.

З технічної точки знімки в режимі High Quality обмежені до роздільної здатності 16 мегапікселів та 1080p для відео. Однак в цих характеристиках не вказана якість стиснення. Наприклад, знімок JPEG з якістю 100% матиме мінімальні спотворення, тоді цей же знімок з якістю 50% матиме видимі артефакти. Режим Original Quality завантажує дані у тій роздільній здатності, яку видає камера смартфона.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися