Понеділок, 20 Травня, 2024

Google відкриває автомобільний Android для розважальних додатків

Автомобільна операційна система Google Android Automotive стала доступною для сторонніх розробників. Вони отримали можливість створювати для автівок музичні та інші розважальні додатки, що виводитимуться через вбудовану мультимедійну систему машини. Однією з перших авто з новими можливостями стане електромобіль Polestar 2, який розробляє дочірній бренд Volvo.

Розробники зможуть створювати свої додатки для автомобілів з Android Automotive OS починаючи з 7 травня, коли пройде конференція Google I/O 2019. Першими нові можливості отримають такі крупні компанії як Spotify та інші розважальні сайти. В майбутньому їх розширять для інших категорій додатків, включаючи навігацію.

Android Automotive OS не слід плутати з Android Auto, яка є лише користувацьким інтерфейсом у операційній системі автомобіля. Android Automotive OS є повноцінною ОС, яка створена на базі Linux і призначена для використання в автівках. Однією з перших цю ОС отримав електромобіль у кузові фастбек Polestar 2. Завдяки Android Automotive OS пасажири зможуть отримати в машині знайомі їм сервіси, включаючи Google Assistant, Google Maps та Google Play Store.

Polestar не єдиний бренд, що використовуватиме автомобільну версію Android. У 2017 році Volvo також оголосила про перехід на цю ОС і інтеграцію сервісів Google в наступне покоління своєї мультимедійної системи Sensus. Автомобільний варіант Android також днями почне використовувати Fiat Chrysler Automobiles у своїй інфотеймент-системі Uconnect. Про плани використовувати Android Automotive OS також оголосив альянс Renault-Nissan-Mitsubishi. У Google кажуть, що є й інші автовиробники, що хочуть перейти на цю ОС, але не називають їх.

Експерти вже називають цю тенденцію корінним переломом на авторинку, де автовиробники вели закриту політику та всіляко намагалися не пустити Google та інші компанії в свої розважальні системи. Однак їм довелося здатися, оскільки автомобіль сьогодні – це смартфон на колесах, але вбудовані мультимедійні системи автівок значно відстають від можливостей сучасних смартфонів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися