GoPro зняла падіння частини ракети Falcon на Землю

Компанія SpaceX виклала на власному каналі YouTube запис падіння головного обтікача ракети Falcon 9 на Землю. Відео зняла встановлена на борту камера GoPro.

Обтікач заплановано впав на Землю ще в кінці травня цього року після вдалого запуску ракети. Його уламки винесло море на узбережжя островів Абак, що знаходяться між Флоридою та Кубою. Їх виявив американський бізнесмен Кевін Айхельбергер. Він розмістив відповідний запис у Twitter та разом із місцевими жителями зателефонував до SpaceX і повідомив про знахідку. За це їм особисто подякував Ілон Маск – тепер компанія може перевірити можливість повторного використання обтікачів.

Камера ж GoPro та SD-картка із записом падіння, незважаючи на тривале перебування у воді, виявились цілком працездатними, а запис – придатним для перегляду. На нього співробітники SpaceX наклали композицію «На прекрасному блакитному Дунаї» Йоганна Баптиста Штрауса ІІ, старшого сина Йоганна Штрауса. Це відсилка до культового кінофільму Стенлі Кубрика «Космічна одісея 2001 року», де композиція використовується як саундтрек.