Вівторок, 23 Липня, 2024

Гра AAA завантажується швидше, ніж ви мигнете. Новий рекорд інтернет-швидкості

Інженери з Японії заявляють про новий рекорд швидкості передачі даних – їм вдалося підвищити швидкість на 25% відносно попереднього рекорду. Використовуючи стандартні волоконно-оптичні кабелі, інженери встановили з’єднання зі швидкістю передачі даних 402 Тбіт/с — так, це терабайти на секунду. Типова сучасна ААА гра розміром понад 100 ГБ завантажиться швидше, ніж ви моргнете.

Цей неймовірний рекорд був досягнутий групою інженерів з Японського національного інституту інформаційно-комунікаційних технологій (NICT).

Технологія, яка використовується для досягнення рубежу 402 Тбіт/с, є передовою, але базується на добре відпрацьованих принципах. Команда використала 50 кілометрів волоконно-оптичних кабелів. Вони також використовували багато діапазонів передачі, підсилювачі сигналу та еквалайзери для підтримки цілісності сигналу.

Рекордна швидкість 402 Тбіт/с, або 50,25 ТБ/с, перевищує попередній світовий рекорд приблизно на 25%. Загальна смуга пропускання сигналу досягла 37,6 ТГц.

Ці цифри настільки великі, що їх важко представити в перспективі, але можливість завантажувати 50 терабайт на секунду — це божевілля. З таким з’єднанням ви зможете завантажити всю гру Red Dead Redemption 2 (120 ГБ) за 2,4 мілісекунди. Ви можете завантажити всю свою бібліотеку Steam так швидко, як тільки можете уявити.

На жаль, очікувати появу такого швидкісного з’єднання у вашому комп’ютері поки не варто. Більшість персональних комп’ютерів досі підтримують лише з’єднання Ethernet зі швидкістю 1 Гбіт/с, а топові моделі пропонують підключення на швидкості 10 Гбіт/с. Проте навіть остання цифра це ніщо порівняно з 50 ТБ/с, яких вдалося досягти інженерам NICT. І це лише одна частина проблеми — немає SSD, які могли б підтримувати таку швидкість передачі даних.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися