Понеділок, 15 Квітня, 2024

Як перевірити, чи кабель USB-C підтримує швидку зарядку

Швидка зарядка дозволяє зарядждати смартфони значно швидше – деякі моделі можна від 0 до 100% зарядити менш, ніж за годину. Проте для роботи цієї чудової можливості потрібний відповідний кабель, адже вона не працює з будь-яким старим кабелем USB-C.

Потрібно зазначити, що кабель USB-C є лише частиною рівняння швидкої зарядки. Ззарядний адаптер також має підтримувати швидке заряджання.

Якщо ваш телефон підтримує один із кількох стандартів швидкого заряджання, він, ймовірно, постачається з адаптером змінного струму та кабелем, які повністю розкривають його можливості заряджання. Якщо ні, ви можете перевірити, який стандарт швидкої зарядки підтримує ваш пристрій, і знайти сумісні аксесуари.

Чи підходить кабель для швидкого заряджання?

Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб перевірити, чи ваші наявні кабелі підтримують швидку зарядку. По-перше, вам слід почати з перевірки упаковки вашого телефону або знайти список його характеристик в інтернеті.

Якщо ваш телефон постачається з кабелем USB-C для швидкого заряджання, характеристики кабелю будуть указані на коробці або в інтернеті. Іноді буде просто написано «Швидка зарядка». Інші терміни, на які варто звернути увагу, це «адаптивна швидка зарядка», «швидка зарядка» та «USB PD» або «USB Power Delivery».

Інша річ, яку легко перевірити, – це товщина кабелю. Кабелі для швидкої зарядки, як правило, трохи товщі звичайних кабелів, але це не завжди помітно.

Якщо ви знаєте, що ваш адаптер змінного струму підтримує швидку зарядку, ви можете скористатися телефоном, щоб переконатися, що кабель також швидко заряджається. На iPhone і Android можна використовувати додаток під назвою Ampere, щоб побачити значення зарядної напруги в реальному часі. Ці значення мають бути 9 В, 12 В або вище. Деякі телефони Android також відображатимуть «Швидку зарядку» на екрані блокування.

На жаль, більшість кабелів USB-C не мають позначок швидкої зарядки на самому кабелі. Однак ви піктограму блискавки або ініціали «Quick Charge».

Загалом, це гарне емпіричне правило – використовувати кабелі і адаптери USB-C, виготовлених спеціально для вашого телефону. Не всі кабелі USB-C однакові, тому будьте уважні з тим, що ви використовуєте.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися