Середа, 24 Липня, 2024

HP ще раз заблокувала неофіційні чорнила в принтерах

Деякі користувачі принтерів HP стикнулися з тим, що їхні пристрої перестали друкувати після чергового оновлення прошивки. У цьому апдейті HP знову вдалася до блокування неофіційних чорнильних картриджів. Цю технологію у HP називають «динамічною безпекою» і компанія вже стикалася з колективними позовами та поганою рекламою через її застосування, але, схоже, це не завадило компанії розширити практику.

Динамічний захист — це функція, яка використовується принтерами HP для автентифікації чорнильних картриджів і запобігання використанню картриджів, не схвалених HP. Як пояснює компанія:

«Динамічна безпека залежить від здатності принтера спілкуватися з мікросхемами безпеки або електронними схемами на картриджах. HP використовує динамічні заходи безпеки, щоб захистити якість обслуговування клієнтів, зберегти цілісність наших систем друку та захистити нашу інтелектуальну власність.

Принтери з системою динамічної безпеки призначені для роботи лише з картриджами, які мають нові чи повторно використовувані мікросхеми чи електронні схеми HP. Принтери використовують динамічні заходи безпеки для блокування картриджів із використанням чипів не HP або модифікованих чи не HP електронних схем. Динамічний захист не впливає на повторно використані, відновлені та повторно заправлені картриджі, у яких повторно використовується мікросхема чи електронні схеми HP».

HP запровадила динамічну безпеку для деяких принтерів у 2016 році, а з 2018 року вона виплатила мільйони за колективними позовами, зокрема клієнтам у США, Австралії та Італії. У 2016 році доходи від продажу принтерів та чорнил становии приблизно 41 відсоток бізнесу HP, і цей друкарський бізнес занепадав.

Нині HP, схоже, має намір продовжувати використовувати DRM, щоб перешкодити власникам її принтерів користуватися картриджами сторонніх виробників.

«HP оновила свої принтери, щоб повністю заборонити чорнило «не HP»! Вони більше не показують повідомлення «не можуть гарантувати якість», а натомість повністю скасовують ваш друк, доки ви не вставите чорнильний картридж HP, — написав користувач Reddit з ніком grhhull у вівторок. – Після звернення до HP вони повідомили, що «це пов’язано з нещодавнім «оновленням» усіх принтерів».

Незрозуміло, коли HP випустила оновлення для яких моделей принтерів, але скарги інтернеті походять з кінця минулого року.

Теми підтримки спільноти HP включають скарги на OfficeJet 7740 і OfficeJet Pro 6970. На сторінці підтримки HP зазначено, що це стосується лише моделей, вироблених до 1 грудня 2016 року.

У спільноті підтримки HP є коментарі, які припускають, що нещодавно постраждали також HP OfficeJet 6978 і 6968. Обидва принтери зняті з виробництва, але на сторінках продуктів HP чітко вказано, що сторонні чорнила можуть перестати працювати в будь-який момент.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися