Вівторок, 16 Липня, 2024

Intel пропонує відмовитися від вимірювання процесорів нанометрами

Популярний сьогодні спосіб швидко дізнатися прогресивність будь-якого процесору – подивитися на цифру нанометрів (за яким технологічним процесом виготовили чіп). Однак старший дослідник і директор по архитектурам процесів і інтеграції Intel Марк Бор каже, що нанометри сьогодні вже не відображають реального стану речей. У компанії пропонують рахувати прогресивність процесорів по іншому.

Раніше перехід на кожен наступний крок приводив до подвоєння ступеня інтеграції або щільності компонування: на тій же площі кристала містилося удвічі більше транзисторів. Наприклад, так було при переході від 90 нм до 64 нм, а потім – до 45 нм і 32 нм. Однак останнім часом, на думку Бора, деякі компанії відмовилися від цього правила, використовуючи все менші числа для позначення техпроцесу, але при цьому щільність компонування може залишитися старою.

Intel пропонує визначати можливості техпроцесу за формулою, в яку входять розміри типових блоків – найпростішої комірки пам’яті NAND і більш складного тригера – і число транзисторів в них. Якщо кожен виробник буде публікувати значення за цією формулою, з’явиться можливість порівнювати між собою різні техпроцеси

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися