Четвер, 29 Лютого, 2024

IT-мільярдери мимоволі

Багато відомих людей в IT-індустрії ніколи не гналися за своїми мільярдними статками або відмовилися від подальшого заробляння грошей і вирішили направити значну їхню частину на благодійність. «Газета.Ru» згадала найяскравіші приклади таких людей.

Звичайно, першими на думку спадають Білл Гейтс і його дружина Мелінда, які залишили свою діяльність в IT, заснували благодійний фонд і направили в нього десятки мільярдів доларів для боротьби з голодом і хворобами в усьому світі. У 2006 році журнал Time назвав подружжя Гейтс людьми року нарівні з Боно, а в 2015 році Мелінда отримала за свою діяльність високу цивільну нагороду Індії.

Гейтси прийняли незвичайне, але вельми мудре рішення щодо майбутнього своїх трьох дітей: дочок Дженніфер Кетрін (19 років) і Фібі Адель (13 років) та сина Рорі (16 років). Жоден з них не отримає прав на $79,2-мільярдний статок батька – їм заповідано по $10 млн.

Гейтс вважає, що його діти повинні заробляти і пробиватися в житті самі. Як видно, правильне виховання дає свої плоди, і діти Гейтсів не стали завсідниками таблоїдів, як діти деяких інших мільярдерів.

Однак, напевно, найвідомішим безсрібником Кремнієвої долини можна назвати Стіва Возняка, співзасновника Apple. Цього інженера і програміста з гострим почуттям справедливості ніколи не цікавили гроші. Схему Apple I він зробив, щоб похвалитися перед членами клубу комп’ютерних ентузіастів у Пало-Альто, і віддав би її безплатно, якби не Стів Джобс.

Саме він запропонував «гаражній» команді розробників Apple II по $10 млн, коли Джобс відмовив їм у виплаті обіцяних опціонів. Пізніше Возняк залишив Apple, оскільки йому перестала бути цікава діяльність корпорації. Він вирішив зайнятися пультами дистанційного керування, а потім GPS-технологіями. У результаті його статок оцінюється всього лише в $100 млн.

Стів Возняк

До речі, дружина Стіва Джобса Лорен Пауелл Джобс, одна з найбагатших жінок світу зі статком $19,5 млрд, управляє 130 млн акцій Disney, які коштують значно більше, ніж та частка Apple, що їй належить. Лорен займається просуванням соціальних реформ і допомогою дітям з незаможних сімей в отриманні освіти.

Лорен Пауелл зі Стівеном Джобсом


Ще одна легенда Кремнієвої долини, співзасновник Intel Гордон Мур, називає себе «підприємцем випадковості». Він ніколи не гнався за своїм статком у $6,8 млрд, а прагнув розвивати науку.

Розбіжність у поглядах з нобелівським лауреатом Уїльямом Шоклі змусила Мура у складі «зрадницької вісімки» залишити його лабораторію і заснувати з колегами Fairchild, яку він також залишив з Бобом Нойсом через корпоративну інерцію, щоб потім заснувати Intel. Зараз їхній з дружиною Бетті благодійний фонд вкладає в охорону здоров’я і поліпшення рівня життя людей у зоні Мексиканської затоки.

Гордон Мур

Засновник Oracle Ларрі Еллісон також ніколи не подумував про кар’єру бізнесмена і мільярдера зі статком у $54,3 млрд. Працюючи в компанії Ampex, яка розробляла софт для ЦРУ, він був захоплений реляційною моделлю даних. У результаті цього і народилася знаменита СУБД і однойменна компанія. Зараз Еллісон збирається залишити посаду керівника рідної компанії і зайнятися улюбленим хобі – вітрильним спортом.

Ларрі Еллісон

Сергій Брін, володар статку в $ 29,2 млрд, на відміну від свого друга, співзасновника корпорації Google Ларрі Пейджа, ніколи не відрізнявся бізнес-хваткою і організаторськими здібностями. Навпаки, він завжди відчував пристрасть до наукових розробок. Йому приписують різкі висловлювання щодо компаній Apple і Facebook, які, на його думку, загрожують свободі в інтернеті. Також Брін виступає проти державного регулювання Мережі й антипіратських законів, що, на його думку, може призвести до цензури інтернету. З точки зору бізнесу, власні проекти Бріна, наприклад, окуляри Google Glass, скоріше, варто визнати невдалими.

Сергій Брін

Однією з нових IT-зірок став Маркус Персон, відомий як Notch, якому, за офіційною версією, стало занадто обтяжливим його надпопулярне дітище – гра Minecraft, і він продав свою частку Microsoft за $ 2,5 млрд у 2014 році. Він не раз критикував великі компанії за їхнє ставлення до піратства, однак це не завадило йому отримувати відрахування від продажу своєї гри. Зараз Персон витрачає свій статок на розкішне життя і не може зрозуміти, що з цим далі робити.

Маркус Notch Персон

Ну і не можна не згадати про Донгу Нгуєна, розробника знущально складної мобільної гри Flappy Bird, яка одержала стрімке вірусне поширення в Мережі. Нгуєн проявив себе як украй неврівноважена і не готова до успіху особистість.

Гостро сприйнявши критику гри за зайву складність і неоригінальний дизайн, програміст видалив її з онлайн-магазинів Apple AppStore і Google Play, хоча гра вже приносила $50 тис. на день тільки з реклами в додатку.

Враховуючи успіх Rovio, розробника Angry Birds, і можливість отримувати доходи не тільки від реклами, але і від сувенірної продукції та використання бренду і персонажів гри, можна сказати, що Нгуєн добровільно відмовився від як мінімум $1 млрд.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися