П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Із космосу на Землю передали перше відео роздільної здатності 8K

Європейське космічне агентство (ESA) і Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) опублікували перше в історії відео з космосу, зняте у форматі 8K. Представники цих агенцій кажуть, що новий формат дозволить побачити історію освоєння космосу в небачених раніше подробицях. Сама відеозйомка присвячена 18-річчю неперервного перебування людей на борту МКС та 20-й річниці запуску перших двох елементів станції.

Зйомки проводилися на камеру Helium 8K від компанії RED. Вона здатна записувати контент починаючи зі звичної роздільної здатності HDTV та завершуючи 8K (8192×4320 пікселів). Для порівняння, звичайний споживацький телевізор формату HD має роздільну здатність 1920×1080 пікселів. Типовий проектор в кінотеатрі видає картинку роздільною здатністю від 2К до 4К. Камери бренду RED також записали трилогію «Хоббіт», «Вартові галактики 2» та телесеріали «Дивні речі», «Маніяк», «Загублені в просторі».

Відео демонструє як побут космонавтів, так і види Землі з космосу. Глядачі можуть дивитися, як космонавти випробовують нові технології секвенування ДНК, вивчають відмінності між вирощеними на планеті та в космосі рослинами у Plant Habitat-1, поліпшують процеси згорання в двигунах з проектом Atomization тощо.

«Ми із захопленням очікуємо використання нової технології, яка поліпшить глядачам можливості заглибитися в дослідження на космічній станції, – говорить інженер Девід Брейді. – Кожне поліпшення якості зображення дозволяє краще зрозуміти, як космічні польоти дозволяють поліпшити життя на планеті та розширюють межі пізнання Всесвіту».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися