Неділя, 14 Липня, 2024

Кімната в Японії заряджає усе, що в неї потрапляє

Дослідники з Університету Токіо побудували кімнату без розеток, яка заряджає всі гаджети, що до неї потрапляють. Енергія передається бездротовим способом.

Запропонована технологія називається багаторежимним квазістатичним порожнинним резонансом. Її ключові компоненти вбудовані в порожнини в стінах зі електропровідних матеріалів.

Технологія створює в кімнаті об’ємне магнітне поле, яке циркулює навколо мідного стрижня в центрі кімнати. Приймачі бездротового заряджання у смартфонах та інших гаджетах вловлювати магнітне поле та перетворюють його на електроенергію для заряджання акумулятора.

Кімната має розмір 3х3х2 метри і розташована в ній система у 98% об’єму передає енергію з ефективністю 50%. В інших 2% кімнати ефективність знижується до 37 %.

Розміщена у кімнаті система бездротового заряджання довзоляє одночасно користуватися гаджетами та заряджати їх. Потужність заряджання може сягати 50 Вт.

Розробники кажуть, що попри високу потужність, магнітне поле в кімнаті безпечне для людини. Його рівень нижче допустимого Федеральною комісією зі зв’язку США.

Науковцям вдалося приховати всі елементи системи та оформити кімнату у вигляді звичайного житлового приміщення. Розробники також впевнені, що її можна застосовувати у виробничих приміщеннях.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися