Понеділок, 22 Липня, 2024

Киянам обіцяють 4G уже у 2018 році

В українській столиці зв’язок четвертого покоління може запрацювати вже через півроку після завершення конкурсу з продажу ліцензій. Його Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), запланувала на осінь цього року, розповів генеральний директор компанії «Ericsson Україна» Ендрю Шомахія в інтерв’ю агентству новин «Інтерфакс».

«LTE – це перевірена і широко застосовувана у світі технологія, тому в Україні вона може бути впроваджена дуже швидко. Думаю, що вже через півроку після завершення конкурсу кияни отримають зв’язок 4G», – сказав Шомахія. За його словами, зв’язок 4G буде в основному у великих містах, оскільки найбільша концентрація трафіку спостерігається саме там.

«З точки зору користувачів, напевно, найбільш затребуваними будуть розважальні застосування: онлайн-ігри, мобільні кінотеатри для перегляду потокового відео у високій якості, спортивні трансляції», – каже фахівець.

Шомахія додає, що до проведення LTE-тендеру кількість пристроїв, які підтримують 4G, досягне 20%. Цього цілком достатньо для початку комерційного впровадження послуги. «Я думаю, що після впровадження 4G проникнення смартфонів збільшиться, адже, крім вищої швидкості, з’явиться багато корисних сервісів і додатків. Попит на телеком-послуги в Україні зростає не менш швидко, ніж у більш розвинених країнах», – каже він.

Раніше найбільші вітчизняні мобільні оператори домовилися про перерозподіл частот у діапазоні 1800 МГц для впровадження в Україні зв’язку четвертого покоління 4G у 2018 році. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Навіть якщо б завтра в Україні запустили 4G, скористатися сучасним мобільним зв’язком навряд чи хто б зміг. Адже поширені у нас SIM-картки не розраховані на цей стандарт. Тому Vodafone Україна повністю перейшла на закупівлю нового типу карток USIM, які підтримують 4G. Вони також дозволяють користуватися послугами в мережах GSM і UMTS.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися