Неділя, 25 Лютого, 2024

Комп’ютери-зомбі постачають держчиновники

Один із найпоширеніших способів розсилки спаму – використовувати для цього заражені комп’ютери, які ще називають зомбі, котрі входять до ботнету. Це мережа таких ПК з центром управління, і, за даними аналітичного веб-ресурсу Lancope, Україна займає за їхньою кількістю приблизно 11-12 місце. Це одна з причин, чому наша держава регулярно потрапляє у топ-списки за кількістю спаму, адже на її території знаходиться величезна кількість зомбі-ПК.

При цьому група КіберОборона, яка інформує громадськість про кіберзагрози, стверджує, що переважна більшість таких заражених ПК працює в держорганах. Експерти пояснюють це тим, що рівень комп’ютерної кваліфікації багатьох державних службовців надзвичайно низький, і вони досі сприймають комп’ютер, як якусь екзотику. Окрім цього, у держорганах масово використовується неліцензійне ПЗ, а також не завжди встановлені антивіруси чи не завжди вчасно оновлюються.

Ботнети із комп’ютерів-зомбі створюються декількома способами. Найчастіше зловмисне програмне забезпечення поширюється через сумнівні веб-сайти, при завантаженні неперевірених плагінів для браузера, через електронні повідомлення, із запуском зламів для піратського ПЗ. Окрім цього, поширення кіберзагроз відбувається через знімні носії, які побували на зараженій машині.

Експерти кажуть, що заражені ПК в держорганах раніше були не особливо страшними, оскільки вони не мали виходу в інтернет. Однак тепер зловмисники використовують їх для розсилки спаму, DDoS-атак та викрадання конфіденційних урядових документів. Для боротьби з цим фахівці радять чиновникам приділяти більше уваги інформаційній безпеці.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися