Google Stadia споживатиме стільки трафіку, що інтернет-провайдери можуть прибрати безліміти

Активні користувачі можуть стикнутися з проблемами навіть на безлімітних дротових підключеннях

В інтернет-провайдерів є улюблена маніпуляція з тарифами: спершу привабити користувачів безлімітами, а потім – прибрати їх, встановивши ліміти трафіку, мотивуючи це тим, що якийсь відсоток користувачів зловживає завантаженням. Із Google Stadia оператори можуть дійсно опинитися в такій ситуації. Нещодавно Google офіційно оголосила вимоги до інтернету для користувачів цього ігрового стримінгового сервісу. Експерти підрахували, що сервіс споживатиме стільки трафіку, що інтернет-провайдерам може стати зле.

У Google сказали, що для забезпечення стримінгу ігор в якості 60fps 4K необхідно мати інтернет-канал мінімум 35 Мбіт/с. Менша якість 1080p та 60fps потребує мінімум 20 Мбіт/с, а 720p 60fps достатньо 10 Мбіт/с. У перерахунку це означає, що година гри у роздільній якості 4К вимагає 15,75 ГБ, для 1080р це 9 ГБ на годину і для 720р – 4,5 ГБ на годину.

Активні користувачі можуть стикнутися з проблемами навіть на безлімітних дротових підключеннях. Адже всього 65 годин стримінгу 4К на тиждень перевищує 1 ТБ. Особливо запеклі гравці можуть витрачати по 378 ГБ на день та 2,646 ТБ на тиждень. Для якості 1080p перейти позначку 1 ТБ можна після 113 годин.

Наведені цифри ігрових годин можуть комусь здатися завеликими. Однак, наприклад, геймплей популярної ААА-забавки Assassin Creed Odyssey розрахований на 115 годин. Ця гра доступна в Stadia від його запуску у листопаді 2019 року. А така гра, як The Elder Scrolls Online, яка також зразу буде в Stadia, взагалі не має кінця – це багатокористувацька онлайнова забавка (MMO).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я