П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Кров від вірусів очистять магнітами

Скоро вилікуватися від деяких хвороб та позбавитись отруєння можна буде, просто направивши її у фільтр. Його винайшли біоінженери в Гарвардському університеті, який за допомогою магнетизму та магнітних часток очистить її від шкідливих патогенів та інфекції. Завдяки цьому можна зменшити дози антибіотиків та прискорити одужання.

Робота цього фільтра базується на тому, що його наномагніти покриті модифікованим людським протеїном. Магніт притягує патогени, а протеїн закріплює їх на собі. Учені кажуть, що вже сьогодні гаджет очищає кров від понад 90 різних видів бактерій, вірусів, грибків та токсинів.

Новинка, яку жартома називають штучною селезінкою, вже пройшла перші випробування і показала, що здатна впоратися з такими небезпечними бактеріями, як E.coli, а також вірусом Еболи. За декілька годин роботи компактний пристрій видаляє до 90% шкідливих патогенів. Тести проводили на щурах, яких заразили летальними дозами бактерій Escherichia coli та Staphylococcus aureus. Після цього їхню кров упродовж п’яти годин оброблювали на новому фільтрі, і з них вижило 89% піддослідних. А ось із групи, яку не лікували, вижило лише 14% щурів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися