Понеділок, 22 Липня, 2024

AMD хоче телепортацією пришвидшити комп’ютери

Дослідники AMD запатентували нову методику для збільшення продуктивності та надійності квантових комп’ютерів. В основі нової пропозиції – використання явища квантової телепортації. Його використання також дозволяє зменшити кількість затребуваних для обчислень кубітів.

Квантові комп’ютери вважаються наступним етапом розвитку обчислювальної техніки, і їм наразі потрібно подолати дві важливі проблеми: масштабованість та стабільність. Квантові стани матерії такі чутливі, що порушуються при найменшому сторонньому впливі. Зі збільшенням кількості кубітів ймовірність такого стороннього впливу зростає.

В патенті AMD з заголовком Look Ahead Teleportation for Reliable Computation in Multi-SIMD Quantum Processor інженери описують квантову архітектуру, що заснована на квантових обчислювальних регіонах. Це ділянки чипа, які можуть тримати кубіти для черги обчислень.

Переміщення кубітів між обчислювальними регіонами пропонується виконувати за допомогою телепортації. Це дозволяє застосувати позачергове обчислення. Це методика, при якій можливе виконання інструкцій не в порядку черги. Деякі інструкції не залежать від тих, що знаходяться перед ними і їх можна обчислювати окремо. Це підвищує продуктивність комп’ютерних обчислень.

Фахівці AMD не описують в деталях, як планують виконувати телепортацію на технічному рівні. Однак патент є реальним підтвердженням того, що у AMD працюють над квантовими комп’ютерами. Раніше про такі роботи в компанії було невідомо широкому загалу.

Google заявила про плани переведення квантових комп’ютерів з виключно дослідницького стану на прикладне використання. Пошуковий гігант сподівається, що машини за такою технологією зможуть вирішувати цілий клас проблем, який недоступний існуючим комп’ютерам. Запустити таку машину в роботу планується до 2029 року.

Особливість квантових комп’ютерів полягає в тому, що вони можуть швидко знаходити рішення задач з багатьма змінними. Така особливість криється в їхній мінімальній одиниці даних – кубіті.

Це аналог звичайного біта, але якщо останній може приймати лише значення 0 та 1, кубіт може одночасно існувати в станах 0 та 1. Цей стан відомий як суперпозиція. Чим більше кубітів має квантовий комп’ютер, тим більше станів суперпозиції може існувати.

Попри заяви про досягнення квантового лідерства Google визнає, що до практичного використання квантових комп’ютерів ще далеко. Існуючі квантові комп’ютери мають близько 100 кубітів, але Google хоче створити машину з 1 000 000 кубітів.

1 коментар

  1. Напрямки розвитку та постановка задач лідерами виглядають нецікавими та бездоказовими

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися