Четвер, 22 Лютого, 2024

Криптовалюти стали легальними в Україні

Верховна Рада підтримала законопроєкт №?3637 «Про віртуальні активи», який надає законний статус цифровим статкам та регулює їхній обіг. Регуляторами виступатимуть Міністерство цифрової трансформації України. В деяких обставинах регулятором також може бути Національний банк або Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку.

Пояснювальна записка до законопроєкту інформує, що питання обігу віртуальних активів в країні є актуальним, оскільки такий ринок фактично вже сформувався та працює кілька років. Однак наразі він знаходиться поза правовим статусом.

За словами міністра цифрової інфраструктури Михайла Федорова, щоденний оборот віртуальних активів в Україні становить 1 мільярд гривень. Цей ринок перебуває у тіні.

Федоров прокоментував, що наразі криптоактиви легалізовані лише у кількох країнах світу. Він назвав Німеччину, Люксембург та Сінгапур. До цього переліку також можна додати Сальвадор, яка нещодавно першою в світі зробила криптовалюту Bitcoin офіційною платіжною одиницею.

«Відтак ринок віртуальних активів потребує належного законодавчого врегулювання, яке покликане не лише надати можливість учасникам суспільних правовідносин розпоряджатись такими об’єктами, але й забезпечити баланс інтересів учасників ринку та сприяти надходженню інвестицій в Україну», – йдеться у тексті пояснювальної записки.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков в коментарі РБК-Україна розповів, що Міністерство цифрової трансформації зараз працює змінами до Податкового кодексу України. Цими змінами планується врегульовати оподаткування віртуальних активів.

Законопроєкт №?3637 «Про віртуальні активи» після прийняття Верховною Радою повинен підписати Президент України.

Видання «Мінфін» підрахувало, що наразі в Україні криптовалютою можна розрахуватися в понад 80 компаніях. Однак лише 14 компаній реально приймають цифрові токени.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися