Понеділок, 15 Липня, 2024

Mace проти Ланцета: Український дрон-камікадзе показує свої зуби

На міжнародній оборонній виставці Eurosatory 2024 у Парижі представили новітню українську розробку — дрон-камікадзе “Булава”, відомий на експортному ринку під назвою Mace, пише Defense Express. Цей дрон викликав значний інтерес завдяки своїм передовим технологіям і характеристикам, які роблять його одним із найбільш ефективних засобів ураження ворога.

Передові технології Mace

“Mace” використовує найсучасніші досягнення в галузі безпілотних технологій. Він оснащений системою машинного зору, що дозволяє автоматично виявляти та супроводжувати цілі як вдень, так і вночі. Це дає змогу дрону залишатися ефективним навіть у складних умовах бою. Крім того, Mace має високий рівень захисту від засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), виявляючи спуфінг і використовуючи шифрований канал передачі даних.

“Булава” (Mace) перевершує російський “Ланцет” за такими характеристиками, як дальність польоту, інтеграція машинного зору та стійкість до РЕБ. Це робить його більш сучасним і технологічно просунутим рішенням.

Технічні характеристики

За даними, опублікованими компанією UAC, яка представила дрон на стенді Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України (NAUDI), Mace має такі ключові характеристики:

  • Злітна вага: 11 кг
  • Бойова частина: 3,6 кг (комбінована: кумулятивна, пробивна та термобарична)
  • Крейсерська швидкість: 100 км/год
  • Тривалість польоту: понад 50 хвилин
  • Розмах крил: 1,6 метра
  • Загальна довжина: 1,5 метра
  • Дальність удару: понад 60 км (завдяки MESH-технології ретрансляції)

Унікальні можливості

Дрон “Булава” може стартувати з катапульти, що робить його зручним для швидкого розгортання в польових умовах. Окрім можливості ураження обраної оператором цілі, Mace здатен виконувати удари по заздалегідь визначених координатах. Це дозволяє використовувати його не лише для прямого ураження, але й для стратегічних атак на критичні об’єкти.

Впровадження і перспективи

На виставці Eurosatory 2024 Mace привернув увагу багатьох відвідувачів і експертів, що свідчить про високий потенціал українських інновацій в оборонній сфері. Інтеграція нічної камери та алгоритмів машинного зору значно підвищує ефективність дрона, роблячи його вагомим доповненням до арсеналу сучасних військових технологій.

Дрон “Булава” вже готується до серійного виробництва і може стати важливим елементом оборонної стратегії України.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися