Ми всі під ковпаком, і в це можна погратися

Поки в Україні телеефір заполонили реаліті-шоу для домогосподарок, у Британії досліджують життєво важливу сьогодні тему тотального стеження. Адже із сучасними технологіями зацікавлені особи можуть навіть знати наступний крок розшукуваного краще, ніж сам утікач. Інтернет, телекамери, системи прогнозування поведінки та інші технології помістили нас усіх під ковпак. Але це не означає, що погратися в схованки із мисливцями неможливо.

Нове реаліті-шоу під назвою «Полювання» має досить прості умови: 14 звичайних громадян мають упродовж 28 днів заховатися від команди кваліфікованих детективів під управлінням колишнього голови контр-терористичного відділу лондонської поліції Бретт Лавгрув. Він керуватиме групою з оперативників, психологів, аналітиків. Серед останніх буде також експерт, який брав участь у розшукуванні Осами бін Ладена.

Бретт Лавгрув та його команда отримали від технологій інформацію про місцеперебування втікача

Для ловлі втікачів у фахівців буде не лише власний розум та досвід – вони матимуть доступ до найсучасніших технологій стеження. Вони зможуть користуватися системою автоматичного розпізнавання номерів, отримуватимуть дані від повсюдних камер спостереження тощо. Лише в поле зору таких камер людина сьогодні потрапляє в середньому сімдесят разів на день.

Переказ готівки зі своєї картки, телефонні розмови, переміщення по районах міста і навіть мандрівки по відділах товарів у магазинах – сучасні технології дозволяють отримати таку інформацію. Далі лише питання мети – рекламодавці оптимізують продажі товарів, а спецслужби спрощують полювання на розшукуваних.

Уся необхідна інформація для пошуку доступна через комп’ютер

«Великий брат» розкриває очі

Перші випуски шоу вже показали, що глобальне шпигування за кожним – це цілковита реальність. Наприклад, одного з учасників Рікі Аллена розшукали через його мотоцикл – система моніторингу трафіку зчитала номери транспортного засобу та сповістила детективів про його місцезнаходження. Зникнути втікачеві вдалося лише тоді, коли він змінив свій байк на «незасвічену» прокатну машину.

Утім, це спантеличило мисливців лише на кілька днів. Одну пару, наприклад, впіймали вже через годину після спроби зняти гроші в банкоматі. А шанси інших втікачів виграти в цих схованках виглядали дуже малими.

Технологія – друг влади

Хоча події шоу змушували глядачів співчувати втікачам, головна ідея телепередачі була інакшою. Творці телепрограми намагалися показати, що сучасні технології стеження є кращим другом влади. З одного боку, це добре, бо дозволяє створити більш захищене суспільство. Але та інформація, яку наші телефони, планшети, профілі у соцмережах та пошукові запити дають владі, може бути використана проти будь-якого користувача. Вона надає важливі підказки про поведінку та наступні кроки, і про це варто пам’ятати, залишаючи черговий твіт чи лайк.

За матеріалами: Telegraph