Четвер, 30 Травня, 2024

Microsoft, Meta та 33 інші компанії хочуть стандартизувати метавсесвіт

Кілька десятків найбільших технологічних компаній, серед яких Microsoft, Epic Games, Meta (екс-Facebook), сформували групу для стандартизації технологій метавсесвіту. Форум стандартів Metaverse має підтримувати відкриті, сумісні стандарти для доповненої та віртуальної реальності, геопросторових та 3D-технологій.

Metaverse Standards Forum буде зосереджено на прагматичних проектах, заснованих на дії, як-от хакатони та інструменти створення прототипів для підтримки загальних стандартів. Він також зацікавлений у розробці узгодженої термінології для простору, де багато гравців навіть не можуть домовитися, що таке «метавсесвіт».

На додаток до перерахованих вище компаній, члени-засновники групи включають такі організації як World Wide Web Consortium (W3C), Nvidia, Qualcomm, Sony Interactive Entertainment і Unity, а також новітні компанії, такі як Lamina1, стартап блокчейн-платежів. співзасновником є автор Snow Crash Ніл Стівенсон.

Проте не вистачає кількох великих імен. Немає жодних ознак Apple, яка працює над власними технологіями VR та AR. Компанії Niantic і Roblox, які зробили перші кроки в поєднанні реального світу та віртуальних ігор, також відсутні.

Після початку роботи групи до неї може приєднатися більше членів. Вона очікує провести свої перші засідання у 2022 році.

Метавсесвіт — це загальний термін для віртуальних світів, віртуальної реальності та доповненої реальності. Наприклад, Epic описує свою гру Fortnite як самостійний метавсесвіт.

Відкриті стандарти не обов’язково означають, що компанії створять метавсесвіт як взаємопов’язаний простір, такий як Всесвітня мережа.

Відкриті стандарти можуть просто полегшити розробникам створення одного й того ж контенту для різних платформ або користувачам експортувати дані з одного сервісу в інший.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися