Вівторок, 16 Липня, 2024

Міжнародну космічну станцію знищать, у NASA розповіли як

Міжнародна космічна станція є одним із найбільш вражаючих досягнень людства в космосі. Перебуваючи на орбіті з 2000 року, станція бачила понад 250 людей на борту своїх тісних коридорів. Але цю станцію уже скоро знищать. У NASA розповіли плани по знищенню МКС у 2030-х роках.

НАСА планує припинити роботу МКС десь у 2030-х роках, оскільки на даний момент багато технологій на борту станції старіють. Але що саме робити з масивною металевою конструкцією розміром із футбольне поле та вагою майже 430 тонн?

Це була суть проблеми, коли НАСА погодилося на свої плани деорбіти МКС. І тепер агентство нарешті зупинилося на SpaceX як компанії, якій воно хоче присудити контракт на виконання плану. Хоча агентство сподівалося зберегти частину станції, це просто не можливо, враховуючи, наскільки масивними є її шматки. Натомість станції доведеться задовольнитися точкою Немо, шматочком океану, розташованим приблизно в 2670 милях від найближчого берегу.

Сама місія коштуватиме приблизно 843 мільйони доларів; принаймні, саме стільки NASA виплатило SpaceX за його виконання. Минулого місяця агентство офіційно уклало контракт із SpaceX, хочапропозиція була відома вже досить довго, враховуючи постійне зростання SpaceX у космічній галузі. Офіційно плани ще не затверджені. Але ми маємо приблизне уявлення про те, чого очікувати.

Наразі плани NASA щодо деорбіти МКС будуть спиратися на деорбітний корабель, який, по суті, виконуватиме роль буксира для масивної космічної станції. Це затягне станцію в атмосферу під час контрольованого спуску, дозволяючи більшій частині її згоріти під час повторного входу. Що не згорить, то зупиниться в океані біля точки Немо. Звичайно, через величезні розміри станції деякі частини, безсумнівно, вціліють.

Ось чому важливо переконатися, що NASA і SpaceX зберігають контроль до самого кінця, дозволяючи їм переконатися, що МКС розміститься там, де їй потрібно — подалі від будь-яких людей і будівель.

Після завершення роботи МКС NASA планує використовувати приватні космічні станції для виконання майбутніх місій у вакуумі. Однак, як саме це все відбуватиметься, доведеться почекати, поки хтось справді виведе на орбіту приватну станцію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися