Четвер, 13 Червня, 2024

Модуль оперативної пам’яті перетворили на карту Wi-Fi, щоб красти дані

Науковці продемонстрували ще один спосіб, як красти дані з комп’ютера, який не підключений до інтернету кабелем або по Wi-Fi. Навіть якщо комп’ютер не оснащений картою Wi-Fi, у нього є оперативна пам’ять. Науковці змогли перетворити модуль оперативної пам’яті на карту Wi-Fi та вкрасти дані з пам’яті машини на швидкості 100 б/с і відстані в кілька метрів.

Техніку AIR-FI розробили вчені ізраїльського інституту імені Бен-Гуріона. Керівник робочої групи Мордечай Гурі називає її одним із прихованих каналів пересилання даних. Вони дозволяють красти інформацію з машин, які фізично не підключені до мереж пересилання даних.

В основі AIR-FI лежить факт, що будь-який електронний компонент генерує електромагнітні хвилі під час своєї роботи. Сигнали Wi-Fi в своїй основі також є електромагнітними хвилями.

Гурі з колегами показав, що, маніпулюючи робочими режимами модуля оперативної пам’яті, можна симулювати сигнал Wi-Fi в діапазоні 2,4 ГГц. Така маніпуляція виконується шляхом заздалегідь розрахованих операцій зчитування-запису в оперативну пам’ять.

Будь-який пристрій з Wi-Fi може отримати та розпізнати такі сигнали, що дозволяє передавати дані дистанційним шляхом на відстань у кілька метрів і швидкості до 100 б/с.

Перевага розробленого методу в тому, що зловмиснику не потрібно спершу отримувати права адміністратора на машині-жертві. Запустити виконання AIR-FI можна з правами звичайного користувача. Завдяки цьому дані можна красти з будь-яких операційних систем, а також з віртуальних машин.

Одним із методів протидії такому способу витоку даних Гурі називає встановлення придушувачів будь-яких сигналів Wi-Fi поруч із захищеним комп’ютером.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися