Середа, 29 Листопада, 2023

Молодь стала вживати менше алкоголю, і дякувати варто «пильному оку» соцмереж

У світі спостерігається падіння продажів алкогольних напоїв і зростання продажів безалкогольної продукції. Молодь – покоління міленіалів та Z (народилися у 1981-1995 роках) – споживає дедалі менше спиртовмісної продукції. Аналітики говорять, що дякувати за це потрібно культурі соціальних мереж, де кожен знаходиться під невпинним спостереженням.

За останні п’ять років продажі безалкогольного пива в середньому зросли на 3,9%. Сегменг безалкогольних напоїв зростає найбільше в пивній індустрії, звітують аналітики Axios у документі 2018 GlobalData. Безалкогольні коктейлі також набирають популярності, наприклад, Coca-Cola цього року запустила концепцію Bar None.

За даними аналітичної компанії Berenberg Research, підлітки та люди віком 20 років (покоління Z) випивають алкоголю на 20% менше, ніж міленіали (народжені після 1981 року). Самі міленіали п’ють менше, ніж представники поколінь бебі-буму та Gen X у тому ж віці.

Багато хто пояснює зниження споживання алкоголю молодими людьми традиціями (особливо країн Близького Сходу), піклуванням про здоров’я, переходом на інші способи побачити світ веселішим.

Однак аналітики Mintel кажуть, що однією з найвагоміших причин для зниження споживання алкоголю є постійне «пильне око» соцмереж. «Контроль став сьогодні ключовим словом для молодих пияк, – говорить аналітик компанії Джонні Форсіт. – На відміну від попередніх поколінь, їхні ночі задокументовані у фотографіях, відео та постах у соцмережах. Вони там залишаться, ймовірно, до кінця їхнього життя. Через це надмірне пияцтво виявляється фактором, якого намагаються уникати».

З висновками аналітика погоджується директор центру психологічних досліджень Media Psychology Research Center Памела Рутледж. «До соціальних медіа ганебна поведінка розходилася у вигляді чуток, але залишалася без візуального документування. Таким чином, осоромлена людина не стикалася зі своєю поведінкою віч-на-віч, – каже експерт. – Соціальні медіа збільшують відповідальність за власні дії. Люди люблять контролювати свій публічний імідж, оскільки він є перманентним. Ганебні моменти вже не є моментами, вони залишаються надовго і доступні для перегляду іншими».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися