Середа, 24 Липня, 2024

Мотоцикли руйнують камери iPhone – Apple

Вібрації від потужних механізмів, наприклад, від мотоциклетних двигунів, можуть вивести з ладу камери iPhone. Таке попередження опублікувала Apple в своєму новому документі підтримки. В ньому юзерів інформацють, що камери на їхніх айфонах можуть пошкодитися внаслідо впливу певних частот коливань.

В «яблучних» смартфонах встановлюються камери, які оснащені оптичною стабілізацією зображення (OIS) або автофокусуванням із замкнутим контуром (AF). Це тендітні механізми, які переміщують оптичні елементи камери для отримання чітких знімків.

Для роботи OIS та AF програмне забезпечення камери використовує дані від гіроскопів та магнітних датчиків. Так смартфон визначає напрямок мікропереміщень і здатний компенсувати їх протилежним переміщенням оптичних елементів камери. В результаті це допомагає компенсувати вібрацію при зйомці фотографій або відео.

OIS та системи автофокусування в iPhone розраховані на великий термін експлуатації. Однак вони не розраховані на тривалий прямий вплив вібрацій високої амплітуди в певних частотних діапазонах. Така вібрація може погіршити роботу цих систем і привести до зниження якості зображення для фотографій і відео.

Apple рекомендує користувачам уникати впливу тривалих вібрацій високої амплітуди на iPhone. Компанія, наприклад, радить користувачам не прикріплювати свої iPhone безпосередньо до шасі або керма мотоциклів.

Для власників малопотужних транспортних засобів, таких як мопеди та електричні скутери, компанія радить використовувати віброгасне кріплення, щоб звести до мінімуму ймовірність будь-якого пошкодження телефону.

Точної причини, чому Apple саме цими днями опублікувала свій документ щодо небезпеки вібрацій, поки невідомо. Однак останніми роками на дискусійних форумах користувачі розповідали свої історії, як їхні телефони виходили з ладу після поїздок на транспорті, у тому числі на гірських велосипедах.

Раніше Apple попередила, що OIS та системи автофокусування можуть також страждати від магнітних перешкод. Ці перешкоди можуть, наприклад, викликатися аксесуарами для iPhone, які мають магніти у своїй конструкції. Це можуть бути, скажімо, аксесуари з підтримкою MagSafe.

Найчастіше проблеми від впливу магнітного поля тимчасові і працездатність систем OIS та AF можна повернути, прибравши магніти. Пошкодження працездатності від впливу вібрації можуть виявитися незворотними.

Системи OIS та AF встановлюються у всі айфони, починаючи з iPhone 7, iPhone 6 Plus, iPhone 6s Plus.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися