На сміттєзвалищі опинилося $57 млрд у вигляді викинутої електроніки – дослідження

Кількість електронного сміття у світі до 2030 року може збільшитися до 74 млн метричних тонн.

Купа викинутих смартфонів, телевізорів та інших гаджетів досягла минулого року рекордної позначки. Сукупна вага всіх відправлених за минулий рік на сміттєзвалище девайсів склала 350 круїзних кораблів Queen Mary 2, яке входить у топ-5 найбільших пасажирських суден у світі і яке довше за знаменитий «Титанік» на 100 метрів, а також важить 148 528 тонн.

У 2019 році загальна кількість електронного сміття досягла 53,6 млн метричних тонн. Це на 2 млн метричних тонн більше, ніж роком раніше. Лише шоста частина з цього сміття відправилася на переробку.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

Відправлені на смітник гаджети містять цінні та великі обсяги матеріалів, разом з міддю та золотом. Середній сучасний смартфон містить близько 0,034 грама золота, у десять разів більше – 0,34 г – срібла, 0,015 г паладію та близько 0,001 г платини. Окрім цього, у ньому міститься 25 грамів алюмінію та майже 15 грамів міді. На перший погляд, це дуже незначні цифри, але тонна iPhone містить у 300 разів більше золота, ніж тонна золотої руди. Тонна мобільників також має у 6,5 разів більше срібла, ніж тонна срібної руди.

На сміттєзвалищі опинилося матеріалів на загальну суму $57 млрд. З одного мільйона гаджетів можна видобувати близько 16 тонн міді, 350 кг срібла, 34 кг золота та 15 кг паладію.

За оцінками Університету ООН та Міжнародної асоціації твердих відходів, кількість електронного сміття у світі до 2030 року може збільшитися до 74 млн метричних тонн. У 2011 році на планеті, за підрахунками MarketsandMarkets, нараховувалося 41,5 млн тон електронного сміття.

Електронне сміття також наносить велику шкоду екології. Від 70 до 80% всіх старих гаджетів сьогодні відправляються прямо на смітник. Основна причина цього – занадто дорога переробка, адже електроніка оновлюється майже щороку.

Значна частка електронних відходів нині транспортується до Китаю чи Африки, де низькооплачувані робітники та діти вручну утилізують девайси. І часто для цього використовуються небезпечні хімічні речовини, від яких люди слабо захищені.

Масштаби проблеми досить великі – китайське місто Гію заявило, що воно стало найбільшим звалищем електронних відходів у світі. Це викликає проблеми зі здоров’ям у мешканців, отруює ґрунт, річки та повітря токсичними елементами.

А в Кот-д’Івуарі ситуація стала настільки критичною, що електронні компоненти та інше сміття просто плавають на поверхні місцевих водойм.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я