Середа, 29 Травня, 2024

Надмірне використання смартфонів призводить до росту рогів на черепі

При використанні телефона голова нахиляється вперед, переносячи свою вагу із хребта на м’язи. У результаті м’язам, щоб витримати таке навантаження, доводиться відрощувати на черепі збільшені точки кріплення. На рентгенівських знімках вони нагадують роги.

Схожі на роги нарости з’являються на задній частині черепа, і особливо швидко вони розвиваються у молодих людей. Це відбувається через те, що їхній скелет є гнучкішим, а також через те, що вони більше часу проводять в своїх телефонах, схиливши над ними голову.

Про зміну постави і проблеми з шиєю від використання смартфонів відомо вже давно. Але до цього лікарі не здогадувалися, що надмірна прив’язаність до гаджетів сприяє відрощуванню нових елементів кісток.

Поява шипів на задній частині черепа є не просто цікавим фактом. Вона означає, що постава вже суттєво деформована. Такі люди можуть відчувати хронічний головний біль, а також біль у шиї. Також поява таких рогів означає про зміщення шиї відносно голови.

Дослідники Університету Саншайн Коаст говорять, що люди повинні знати про негативні наслідки використання своїх телефонів. Ті, кому доводиться багато годин на день дивитися, схилившись, в екран телефона, мають розвинути звичку коригувати поставу в інший час, особливо вночі.

Нахил голови вперед при роботі з телефоном збільшує навантаження на хребет шиї в декілька разів. У середньому голова людини важить 4-5 кг, які вона сприймає. Однак при нахилі вперед лише на 15 градусів на шию починають діяти вже 12 кг, при куті у 30 градусів цей параметр становить 18 кг, при 45 градусах – 22 кг, а при максимальному нахилі у 60 градусів шия сприймає 27 кг.

Таке навантаження негативно позначається на хребцях, враховуючи, що в середньому користувачі дивляться на екрани своїх телефонів від двох до чотирьох годин на день.

До речі, смартфони можуть допомогти виправити зіпсовану поставу. Ось п’ять додатків для повернення форми хребта в початковий стан.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися