Понеділок, 15 Липня, 2024

NASA підвісить в небі штучну зірку, щоб відкалібрувати астрономів

NASA схвалило 19,5 мільйонів доларів США для відправки штучної зірки Landolt на орбіту Землі. Це буде перший астрономічний інструмент у своєму роді, який може революціонізувати спосіб вивчення космосу. Місія може допомогти у вивченні екзопланет і розширення Всесвіту завдяки тому, що астрономи зможуть точніше відкалібрувати свої телескопи.

Астрономи зазвичай мають справу з дуже, дуже великими — великими телескопами, гігантськими галактиками та масивними зірками.

Але одним із найбільш революційних астрономічних інструментів десятиліття є міні-супутник розміром із хлібницю. Супутник діятиме як штучна зірка, яку астрономи зможуть спостерігати з землі, дозволяючи їм точніше вимірювати яскравість космічного об’єкта та краще розуміти деякі з найбільших таємниць нашого Всесвіту, наприклад темну енергію.

«Це дійсно дивовижна наука, яку підтримує NASA», — сказав Business Insider Тайлер Річі-Йуелл, докторант в обсерваторії Лоуелл, який вивчає зоряну астрономію та екзопланети.

Міні-супутник Landolt призначений для обертання навколо Землі на відстані близько 30 000 км. На цій відстані його швидкість відповідатиме обертанню Землі, тому супутник виглядатиме нерухомим у нічному небі та стане легкою ціллю для телескопів.

Ви не зможете побачити Landolt неозброєним оком. Але в телескопи він виглядатиме як зірка. Запуск місії запланований на 2029 рік. Це буде перший інструмент такого роду.

Що робить цю « штучну зірку » кращою за справжню, так це те, що астрономи точно знатимуть, скільки світла вона випромінює.

Супутник, названий Landolt на честь покійного астронома Арло Ландольта, запускатиме лазери з певною кількістю світлових частинок або фотонів, які астрономи можуть використовувати для калібрування своїх телескопів для вимірювання світла.

Це може допомогти усунути багато здогадок, які астрономи роблять зараз, коли використовують справжні зірки для калібрування своїх інструментів.

Проблема полягає в тому, що неможливо точно дізнатися, скільки світла випромінюють справжні зірки, оскільки ми не можемо надіслати зонд до такої, щоб точно виміряти її яскравість, сказав Річі-Йуелл. Крім того, атмосфера Землі поглинає багато світла з космосу, що також може вплинути на калібрування астрономів.

Місія Landolt, як очікується, допоможе астрономам виміряти світло, випромінюване зірками, з точністю, що в 10 разів перевищує поточні оцінки.

З променя світла можна багато чого дізнатися: температуру зірки, її масу, типи екзопланет, що обертаються навколо неї, і те, чи можуть вони містити життя.

Наприклад, знаючи, наскільки гаряча головна зірка, можна сказати, як далеко має бути екзопланета, щоб утримувати рідку воду на своїй поверхні, сказав Річі-Йуелл. Вода є основним інгредієнтом життя, як ми його знаємо, і ключовою характеристикою, яку шукають астробіологи, коли досліджують потенційні планети, на яких може бути життя.

Знайти більше планет, схожих на Землю, — це лише початок. Астрономи також можуть використовувати Ландольт для вимірювання світла від далеких вибухаючих зірок, які називаються надновими, що може допомогти обчислити швидкість розширення Всесвіту.

Прямо зараз космологи, які вивчають розширення Всесвіту, стикаються з величезною проблемою: вони не можуть зупинитися на єдиному значенні швидкості розширення. Ця головоломка може стати ключем до з’ясування деяких найбільших таємниць Всесвіту, як-от розуміння невидимої сили, яка розриває наш Всесвіт, яку ми називаємо темною енергією .

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися