Німецькі вчені створили найточніший годинник у світі

Німецькі вчені створили найточніший атомний годинник у світі. Розроблений у Фізико-технічному інституті міста Брауншвейг девайс працює на основі одного іона ітербію.

Механізм атомного годинника вимірює вібрацію іонів ітербію трильйони раз на секунду, що дозволяє отримати точність виміру часу, яка раніше була можлива лише теоретично. Створюючи годинник, учені використовували унікальні фізичні властивості ітербію – іони речовини можуть перебувати у двох стабільних енергетичних станах одночасно.

Поширений сьогодні атомний годинник на основі цезію має точність в одну секунду за 30 млн років

Новий годинник у 100 разів точніший за попередників, оскільки частота коливань атомів ітербію набагато вища, ніж у атомів цезію, який раніше використовували для створення атомного годинника. Неточність його показів становить одну соту секунди за мільярд років.

Атомний годинник – це прилад для вимірювання часу, де як рушійна сила використовуються процеси на рівні атомів і молекул. Такі годинники використовують для навігації, для визначення положення космічних кораблів, супутників, балістичних ракет, літаків і підводних човнів, а також для пересування автомобілів в автоматичному режимі з використанням супутникового зв’язку.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я