Нове ядро Linux пошкоджує дисплеї ноутбуків

Проблема пов’язана з помилкою графічного драйвера, яка викликає небажані затримки послідовності живлення на самому дисплеї, що може фізично пошкодити РК-панелі ноутбуків на базі Intel.

Як повідомляється, нове ядро Linux версії 5.19.12 може пошкодити дисплей ноутбука. Будь-хто з ноутбуком на базі Intel знаходиться в зоні ризику, кажуть експерти Phoronix.

Проблема пов’язана з помилкою графічного драйвера, яка викликає небажані затримки послідовності живлення на самому дисплеї, що може фізично пошкодити РК-панелі ноутбуків на базі Intel. Відповідно до повідомлень користувачів, ця проблема викликає білі спалахи на екрані.

Це один із небагатьох випадків, коли ми бачили оновлення програмного забезпечення, яке не пов’язане з розгоном і може фізично пошкодити компонент комп’ютера. Ця проблема стосується всіх ноутбуків на базі процесорів Intel, де вбудований дисплей підключено безпосередньо до вбудованої графіки.

Це означає, що всі ноутбуки Nvidia Optimus і деякі потенційні комбіновані ноутбуки Intel + Radeon (хоча ми фактично ніколи їх не бачимо) також під загрозою, оскільки iGP керує основним дисплеєм, навіть коли дискретний графічний процесор активний.

Єдиним винятком із цього є те, що ноутбук, про який йде мова, може повністю вимкнути Nvidia Optimus або внутрішній дисплей взагалі не підключено до інтегрованого графічного рішення Intel. Такі ноутбуки зустрічаються рідко, але вони є. На щастя, це стосується лише графічних рішень Intel і означає, що це не впливає на всі ноутбуки на базі AMD із ЦП або APU AMD.

Спільнота Linux уже випустила нове ядро, яке повертає всі проблемні проблеми, виявлені в графічному драйвері, до того, що було в попередніх оновленнях ядра.

Це нове ядро відоме як 5.19.13 і вже випущено для всіх. Однак є ймовірність, що більшості користувачів доведеться чекати, поки їх шановні дистрибутиви Linux розгорнуть оновлення ядра, перш ніж звичайні користувачі отримають можливість ним скористатися.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я