Четвер, 29 Лютого, 2024

П’ять найдивніших «розумних» пристроїв

«Розумні» пристрої поступово стають невід’ємною частиною повсякденного життя. Але іноді серед них зустрічаються досить дивні й цікаві екземпляри. «Газета.Ru» зібрала добірку п’яти найнесподіваніших пристроїв з датчиками і доступом в інтернет.

«Розумна» пальма в Дубаї

«Розумна» пальма являє собою штучне дерево висотою 6,5 м, яке працює на сонячних батареях, розташованих на широких листках. Пальма володіє широким функціоналом, що включає безоплатний Wi-Fi в радіусі 100 м, вісім слотів для зарядки мобільних телефонів, карти, довідкову службу і навіть рекламні екрани. «Розумне» дерево, до всього іншого, забезпечить цілодобове 360-градусне відеоспостереження й отримає кнопку екстреної допомоги – розробники подбали і про безпеку.

Уночі пальма висвітлює простір під собою приємним зеленкуватим світлом, наче сонце світить крізь листя. Усе працює від енергії сонця, накопиченої за світловий день.  Виробляють «розумну» пальму в рамках проекту арабської компанії D-Idea Media. Такі «дерева» незабаром можуть стати однією з визначних пам’яток міста. У планах компанії-розробника – найближчим часом «насадити» 103 «розумні» пальми по всій його території.

«Розумна» парасолька

Парасолька, яка підключається до смартфона, поки що збирає кошти на краудфандинговому майданчику IndiGoGo, проте вже доступна для замовлення з доставкою.

HAZ Umbrella відкривається і закривається натисненням всього однієї електронної кнопки. За це відповідає пристрій всередині руків’я, підживлюваний від літій-іонного акумулятора. Парасолька підключається до смартфона за допомогою Bluetooth і дозволяє знайти себе в разі втрати, посилаючи на смартфон повідомлення з нагадуванням, коли зв’язок по Bluetooth перервався.

Новинка представлена в шести кольорах, вартість «розумного» аксесуара з доставкою складе близько $100. Однак продукт поки ще перебуває в стадії доопрацювання, а збір коштів на масовий випуск «розумної» парасольки триває.

«Розумна» футболка

Футболка hWear, розроблена компанією HealthWatch, буквально напхана датчиками. Це допомагає стежити за більшістю фізичних показників у режимі онлайн. Така інформація стане в пригоді людям, які входять у групу ризику або мають хронічні захворювання серця або легенів.

«Розумна» футболка сама проведе ЕКГ, виміряє температуру тіла і частоту дихання. Крім того, вона зафіксує і несподіване погіршення загального стану організму. Отриману інформацію вона може зберігати в пам’яті або надсилати за вказаними контактами в регулярному режимі або екстрених випадках.

«Розумна» каблучка

Велика кількість годинників і фітнес-браслетів на ринку вже не здається дивною. На відміну від нових «розумних» каблучок. MOTA SmartRing розпочала збір коштів краудфандингом на IndiGoGo і вже доступна для замовлення. Каблучка передає інформацію про електронну пошту, повідомлення в соціальних мережах і вхідні дзвінки за допомогою вібрації.

Достатньо провести пальцем по каблучці, щоб непомітно для оточуючих побачити, хто писав чи дзвонив. Заряджання гаджета здійснюється бездротовим способом, варто лише покласти його на спеціальну пластину.

«Розумне» взуття

Відомий китайський виробник гаджетів Xiaomi випустив «розумні» кросівки спільно з виробником одягу Li-Ning. За $32 можна стати власником взуття, яка вміє рахувати кроки і калорії, а також пересилати дані на смартфон по Bluetooth. Взуття має захист від проникнення вологи та поту.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися