Неділя, 16 Червня, 2024

Пентагон успішно випробовує першу космічну електростанцію

Сонце генерує стільки енергії, що, розмістивши електростанцію в космосі, можна було б закрити всі енергетичні потреби людства. Поки в Європі та Китаї лише розробляють таку установку, науковці Пентагону вже випробовують її в реальних умовах. Електростанція розміром з коробку піци готується пересилати енергію з космосу на Землю.

Панель під назвою Photovoltaic Radiofrequency Antenna Module (PRAM) запустили в травні 2020 року як додаткове навантаження для безпілотника X-37B. Він обертається навколо планети кожні 90 хвилин. Це позитивно впливає на електрогенерацію, оскільки панель охолоджується на темній стороні планети.

Сонячна електростанція розрахована на промені синього спектра, які не проходять крізь атмосферу. Вони розсіюються в повітрі, забарвлюючи небо в синій колір. Однак сині промені більш енеретичні, ніж ті, що можна отримати на Землі.

Панель розміром 12х12 метрів здатна генерувати до 10 Вт. Однак проєкт передбачає масштабування в десятки разів, приєднуючи нові панелі.

Наразі науковці планують здійснити бездротову передачу електрики з космосу на Землю. Це буде здійснено за допомогою направленого мікрохвильового випромінювання. Місія X-37B надсекретна, тому про PRAM відомі лише крихти інформації.

Наступним завданням є створення панелей, які здатні працювати постійно в умовах підвищених температур без охолодження під час прольоту в тіні планети.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися